comScore

Ferit Aktuğ kimdir? Ferit Aktuğ kaç yaşında? Ferit Aktuğ nereli? (Ferit Aktuğ dizileri)

10 Temmuz 2018, Salı 13:01
Ferit Aktuğ kimdir? Ferit Aktuğ kaç yaşında? Ferit Aktuğ nereli? (Ferit Aktuğ dizileri)

Hayatını kaybeden ünlü oyuncu Arda Öziri'nin sevgilisi Vildan Örnek'in 40 gün sonra düzenlediği doğum günü partisine katılan isimler arasında Ferit Aktuğ da yer aldı. Peki Ferit Aktuğ kimdir? Ferit Aktuğ kaç yaşında? Ferit Aktuğ nereli? Ferit Aktuğ ne iş yapıyor?  Ferit Aktuğ hakkında merak ettiklerinizi Ferit Aktuğ'a dair hazırladığımız haberin ayrıntılarında bulabilirsiniz. 

FutblArena - Ünlü oyuncu Arda Öziri'nin hayatını kaybetmesinin ardından ünlü oyuncunun ölümü sonrasında tüm Türkiye yasa boğuldu. Arda Öziri'nin ölümünün ardından ünlü oyuncunun sevgilisi Vildan Örnek'in düzenlediği doğum günü partisi sosyal medya da internet ortamında tepkilere yol açtı. Vildan Örnek'in düzenlediği doğum günü partisine Arda Öziri'nin yakın arkadaşlarının yanı sıra dansöz de davet edildi. Öte yandan bu davetler arasında son olarak Ufak Tefek Cinayetler dizisinde rol alan Ferit Aktuğ da katıldı. Bu gelişmenin ardından Vildan Örnek'in doğum günü davetine katılan isimler sosyal medyada araştırılmaya başlandı. Ferit Aktuğ kimdir? Ferit Aktuğ kaç yaşında? Ferit Aktuğ nereli? Ferit Aktuğ ne iş yapıyor? Ferit Aktuğ hangi dizilerde rol aldı? Ferit Aktuğ hakkında merak ettiklerinizi haberimizde bulabilirsiniz. 

9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu oyuncu Ferit Aktuğ 1978 yılında dünyaya gelmiştir. Bahar Özdoğan ile evli olan Ferit Aktuğ Fox Tv ekranlarında yayınlanan Kördüğüm dizisinde Genco karakterini canlandırmıştır. 2017 yılında ise Ufak Tefek Cinayetler isimli dizide Taylan karakterini canlandırmaktadır. Ferit Aktuğ aslen Adana'lıdır ve Adana doğumludur.
 

Ferit Aktuğ hayatı hakkında bilgi


Hız kesmeden oyunculuk kariyerine devam etti ve bir dönem çok izlenen dizi Haziran Gecesinde de rol aldı. Daha sonra 5 sezon boyunca Kanal D'de yayınlanan gençlik dizisi Kavak Yellerinde Komiser Metin'e hayat verdi. Dizi devam ederken kendisi gibi oyuncu olan Bahar Aktuğ ile evlenen oyuncu, dizinin final yapmasının ardından 2013 yılında Star TV'nin dizisi Aramızda Kalsın'da Mahir olarak izleyicinin karşısına geçti. Aynı yıl içinde Arkadaşlar Arasında ismindeki filmle sinemada da yer aldı. Daha sonra Kördüğüm dizisinde tamirci Genco olan Ferit Aktuğ, canlandırdığı her karakterin hem komik hem de duygusal yönünü ortaya çıkarmayı başardı. Şimdi ise Ufak Tefek Cinayetler dizisiyle yeniden ekranda izlediğimiz oyuncu, bölüm boyunca daha fazla sahnesi olsun dediğimiz karakterlerden biri.

FERİT AKTUĞ SON DAKİKA HABERLERİ

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"