comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Ferhat Kiraz, Malatyaspor'a transfer oldu

21 Ocak 2017, Cumartesi 09:02
Ferhat Kiraz, Malatyaspor'a transfer oldu

Transfer çalışmalarını sürdüren Yeni Malatyaspor, Kasımpaşa forması giyen sol kanat oyuncusu Ferhat Kiraz ile kadrosunu güçlendirdi.  

FutbolArena - TFF 1. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor, Süper Lig ekibi Kasımpaşa'dan Ferhat Kiraz'ı transfer etti. 28 yaşındaki sol kanat oyuncusu ile yapılan görüşmeler sonucunda her konuda anlaşma sağlayan Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek oyuncusuyu Malatya'ya getirerek resmi sözleşmeyi imzalattı.
 
İmza töreninde konuşan Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, “Takımımıza katkı sağlayacağına inandığımız bir kardeşimiz. Şampiyonluk yolunda takıma çok büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. İnşallah en kısa sürede hem takıma hem de şehre uyum sağlar. Şampiyonluk yolunda da çok büyük bir pay sahibi olacağına inanıyorum” dedi.
 
TRANSFER MÜJDESİ 
 
Teknik Direktör İrfan Buz'un takviye istemesi üzerine çalışmalarını hızlandırdıklarını belirten Adil Gevrek “2 ya da 3 transfer daha yapmayı planlıyoruz. Ama yapacağımız transferlerin kesinlikle üst düzey, takıma büyük katkı sağlayacak transferler olmasını istiyoruz. Burada arkadaşlarımız ‘transfer çilek mi olacak?' demişti ama biz ‘kiraz' transferi yaptık. Transferlerde hassas davranıyoruz. Ferhat'ın kalitesi ve kariyeri belli, Süper Lig'de kariyeri olan bir kardeşimiz. Şampiyonluk yolunda o da alimize katıldı” dedi. 
 
ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK İSTİYORUM
 
Yeni Malatyaspor'u TFF 1. Lig'de şampiyonluk yaşamak için tercih ettiğini belirten Ferhat Kiraz “Ben de bu doğrultuda hedeflerimizin örtüştüğünü düşünüyorum. Hem benim şampiyonluk yaşama isteğim hem Malatyaspor'un önündeki hedefler doğrultusunda örtüşüyoruz. İrfan hoca ile birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Başkanımızla görüşmemize karşılıklı hedeflerimiz ve başarıya olan açlığımız bu olayın gerçekleşmesinde önemliydi. İnşallah benim hedefim bir başarıya, şampiyonluğa katkı sağlamak. Hem kendi hem de Yeni Malatyaspor'un değerine katkı sağlayıp, takımı Süper Lige çıkartmak istiyorum. Bu hedefi gerçekleştirdikten sonra Yeni Malatyaspor istediği sürece de amacım burada kalıcı olmak” diye konuştu. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"