comScore

Ferdi Tayfur ne hastası? Ferdi Tayfur'un hastalığı ne? Ferdi Tayfur öldü mü? Ferdi Tayfur'a ne oldu? Ferdi Tayfur'un sağlık durumu nasıl?

19 Haziran 2018, Salı 11:34
Ferdi Tayfur ne hastası? Ferdi Tayfur'un hastalığı ne? Ferdi Tayfur öldü mü? Ferdi Tayfur'a ne oldu? Ferdi Tayfur'un sağlık durumu nasıl?

19 Haziran 2018 Salı günü sabah saatlerinde Ferdi Tayfur 'dan gelen haber Ferdi Tayfur  hayranlarını üzdü. Ferdi Tayfur 'un sağlık durumuyla ilgili doktor teşhisi koydu. Ferdi Tayfur öldü mü? sorusu bu yüzden popüler olurken, diğer taraftan Ferdi Tayfur'un sağlık durumunu merak edenler ve Ferdi Tayfur'un hastalığı ne? Ferdi Tayfur ne hastası? sorularına yanıt arayanlar için detaylar haberimizde. 

Ferdi Tayfur ile ilgili 19 Haziran 2018 Salı günü sabah saatlerinde gelen haber twitter'da bir anda bomba etkisi yarattı. Ferdi Tayfur'dan gelen haberi merak eden binlerce insan Ferdi Tayfur'un sağlık durumunu merak ederken, Ferdi Tayfur'un sağlık durumuyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Öte yandan Ferdi Tayfur'un ismini twitter'da trend topic listesinde görenler Ferdi Tayfur'a ne oldu? Ferdi Tayfur öldü mü? Ferdi Tayfur hayatta mı? Ferdi Tayfur'ın sağlık durumu nasıl? şeklinde sorgu yapmaya başladılar. 

Peki Ferdi Tayfur'a ne oldu? Ferdi Tayfur'un sağlık durumu nasıl? Usta sanatçı Ferdi Tayfur sağlık sorunları nedeniyle zor günler geçirirken, Ferdi Tayfur'un sağlık durumuyla ilgili açıklama yapıldı. Ünlü sanatçı Ferdi Tayfur'a böbrek yetmezliği teşhisi kondu. Sanatçı, ömrü boyunca haftada bir kez diyaliz makinesine bağlanarak tedavi olacak. Arabeskin usta ismi Ferdi Tayfur, sağlık sorunları nedeniyle zor günler geçiriyor. Böbrek yetmezliği teşhisi konulan Tayfur, hayatı boyunca haftada bir kez diyaliz makinesine bağlanacağı iddia ediliyor. 


Öte yandan Ferdi Tayfur'un hayatına dair bilgileri merak edenler için Ferdi Tayfur kimdir? Ferdi Tayfur nereli kaç yaşında? Ferdi Tayfur'un eşi kim? Ferdi Tayfur'un sağlık durumu nasıl? Ferdi Tayfur'a dair merak ettikleriniz haberimizin devamında. 


Ferdi Tayfur kimdir?


Ferdi Tayfur, 15 Kasım 1945 tarihinde Adana doğdu. Babası Cumali Bey'in pavyon çıkışı öldürülmesi üzerine eğitim hayatını sonlandırmak zorunda kalmıştır. Tayfur yoksul ve trajik bir hayat yaşadığını, babasının ölümünden sonra annesinin evlendiğini, kendisinin okumak istediğini ancak imkanlar yüzünden bunu gerçekleştiremediğini söylemiştir. Çocukluk yıllarında üvey babasının bulduğu şekerci dükkanında çıraklık yapan Tayfur, okumayı iş hayatında öğrendiğini ifade etmiştir. Daha sonraları çiftlikte çalışmaya başlayan Tayfur aynı yıllarda düğünlerde şarkı söylerken yerel gazetede Adana Radyosu'nun müzik yarışması ilanını gördü ve yarışmaya katıldı


Yarışmada ikinci olduktan sonra üvey babasının engellemelerine rağmen İstanbul'a gelip Lunapark Gazinosu'nda iş buldu ve Nurten İnnap'a bağlama çalmaya başladı. Daha sonra Leyla adlı ilk plağını doldurdu. 1968 yılında Seda Plak ile iki plaklık anlaşma yaptı. Fakat beklenen ilgiyi göremeyerek Adana'ya döndü ve çiftlikteki işlerin başına geçti. Diğer yandan müzik çalışmalarına devam eden Tayfur'un 3 yıl sonra yaptığı Huzurum Kalmadı isimli plağı yayınlandı.1973 yılında Görsev Plak adına yaptığı Kır Çiçekleri ismli 45'lik ile çıkış yakaladı. Ardından 1974'de yaptığı Bana Gerçekleri Söyle adlı 45'lik ile adını duyuran Tayfur 1975 yılında Elenor Plak'a transfer oldu. Bu dönemde önce Bırak Şu Gurbeti, ardından Çeşme isimli şarkısı ile adını duyurdu.

Besteler yaparak müzik kariyerinde ilerlediği yıllarda nikahlı olduğu Zeliha Hanım ile 1974 yılında evlendi. Tayfur asıl çıkışını "Çeşme" şarkısı ile yakalamış, 1977 yılında aynı isimle Necla Nazır ile başrolünde oynadığı ilk sinema filmi vizyona girmiştir. Filmi 12 milyon kişi izlemiştir. Ayrıca Ferdi Tayfur kasetlerin yanında konserler de vermiştir. 1993 yılında Gülhane Parkında verdiği konsere 200.000 kişi katılmıştır.

FERDİ TAYFUR MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.