comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerrbahçe ve futbolda şike davasının eski hakimi Mehmet Ekinci tutuklandı

28 Ocak 2017, Cumartesi 14:44
Fenerrbahçe ve futbolda şike davasının eski hakimi Mehmet Ekinci tutuklandı

Şike davasının eski hakimi Mehmet Ekinci hakkında dün Yalova'da yakalandıktan ve gözaltına alındıktan sonra tutuklama kararı çıktı. 

FutbolArena - Şike davasının eski hakimlerinden Mehmet Ekinci, örgüt üyeliği" ve "darbeye teşebbüs" gerekçeleriyle tutuklandı.

Yalova'da yakalanan 'Futbolda şike' ve 'Odatv' davalarının eski hakimi Mehmet Ekinci, Bakırköy Adliyesi'ne getirildi. Ekinci, ifadesinin ardından "örgüt üyeliği" ve "darbeye teşebbüs" gerekçeleriyle tutuklandı.


Futbolda şike davasının eski hakimi Mehmet Ekinci tutuklandı - Fenerbahçe haberleri


DHA'nın haberine göre; Yalova'da yakalanan 'Futbolda şike' ve 'Odatv' davalarının eski hakimi Mehmet Ekinci, Bakırköy Adliyesi'ne getirildi. Dün Yalova'da gözaltına alınan ve geceyi Vatan'da bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde geçiren Mehmet Ekinci sabah saatlerinde Bakırköy Adalet Sarayı'na getirildi. 
"HAİNLERLE İŞİM OLMAZ."

Adliye girişinde basın mensuplarının "Bir şey söyleyecek misiniz." sözleri üzerine konuşan Mehmet Ekinci, "Benim hainlerle işim olmaz. Gerçekler er ya da geç ortaya çıkar. Merak etmeyin." diye cevap verdi. 

Hatırlanacağı üzere hakkında FETÖ üyeliğinden yakalama kararı çıkarılan Mehmet Ekinci dün Yalova'da tutuklanmıştı. Ekinci'nin polislerle girdiği diyalogda, "Bana dokunamazsınız. Ben hakimim." sözleri üzerine polislerin "Onlar eskidendi. Şimdi örgüt üyeliği şüphesiyle göz altına alınıyorsunuz." dediği ifade edildi. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)