comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'ye tur önerisi! "Advocaat takıntısından vazgeçmezse..."

17 Şubat 2017, Cuma 09:06
Fenerbahçe'ye tur önerisi!

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin Krasnodar ile oynadığı maçı değerlendirdi.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçında Fenerbahçe deplasmanda Krasnodar'a 1-0 mağlup oldu. Sarı lacivertli takımın sergilediği performans eleştirilirken Dick Advocaat'ın taktik uygulaması da tenkit aldı.

Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Hollandalı çalıştırıcının adam adama oyun sisteminden vazgeçmesi gerektiğini aksi halde turu geçmelerinin çok zor olduğunu vurguladı.
Mehmet Demirkol'un Fanatik Gazetesi'ndeki köşe yazısından bir bölüm:

"İkinci yarıya topa sahip olma önceliğiyle girince bu geniş adam adama savunma planı masadan kalktı. Topa sahip olup özellikle sol kanattan bindirmeye çalışırken 6-7 adamla ‘Adam' markajı yapamazsınız. Bu mümkün değil. Ancak İgor Shalimov'un Lens'in kanalını kapatmak üzerine kurduğu savunma planını aşacak ikincil bir kaynak bulamadığı için aşmak mümkün olmadı. Çünkü Fenerbahçe orta sahasının topla ilişkisi sanırım 40 yıldır seyrettiklerimin en düşük kalite seviyesinde olanı. Alper'in müthiş iyi niyeti dışında geçen senenin de gerisine düşmüş durumda olduğunu söylemezsem haksızlık etmiş olurum. Eğer Advocaat adam adama takıntısından vazgeçmezse tur gitti. Aksi takdirde bu mümkün. Krasnodar'ın dünkü oyunu Fenerbahçe'nin grupta karşılaştığı seviyenin altındaydı."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)