comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'ye transfer olamadı, isyan etti: Bu teklifi niye reddettiniz

05 Şubat 2017, Pazar 14:24
Fenerbahçe'ye transfer olamadı, isyan etti: Bu teklifi niye reddettiniz

Fenerbahçe'nin ara transfer döneminde kadrosuna katmak istediği Brezilyalı futbolcu Rodriguinho önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena Dış Haberler - Ara transfer döneminde Fenerbahçe'nin gündemine gelen ve sarı lacivertlilerin bizzat ilgilendiği Corinthians'ın 28 yaşındaki orta saha oyuncusu Rodriguinho, Fenerbahçe'ye transfer olamadığı için büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını söyledi. 
 

Rodriguinho'nun Fenerbahçe'ye transferi neden olmadı?


Fenerbahçe yönetiminin Ocak ayı ara transfer döneminde kadrosuna katmak istediği futbolculardan Rodriguinho, ESPN'e yaptığı açıklamada sarı lacivertlilere transfer olamadığı için büyük hayal kırıklığı yaşadığını söyledi. 

Brezilyalı futbolcu yaptığı açıklamada, "Gelen teklif benim ve kulübüm için tatmin ediciydi. Ancak başkan böyle düşünmedi ve nihayetinde takımda kaldım. Fenerbahçe benim kariyerimde önemli bir yer alabilirdi. Tabi ben profesyonelim. Çalışmaya devam edeceğim ve form seviyemi elimden geldiğince koruyacağım. Belki bir gün transferim gerçekleşir." ifadelerini kullandı. 
YÖNETİME BASKI! "BU FİYATI NASIL REDDEDERSİNİZ?"

Öte yandan Brezilya basınında Corinthians kulübüne ait yerel haber sitelerinde çok çarpıcı bir gelişme ortaya çıktı. Fenerbahçe'nin Corinthians'ta forma giyen Rodriguinho için kiralama teklifi kabul edilmeyince Brezilya kulübüne 4 milyon euro teklifte bulunduğu, bunun da kabul edilmesi için yönetime baskı yapıldığı ifade edildi. 

SON İDMANA ÇIKMADI! "SAKATIM..."

Rodriguinho'nun da Corinthians'tan ayrılmak istediği ve son idmana sakatlığını gerekçe göstererek katılmadığı belirtildi. 

28 yaşındaki Rodriguinho'nun Corinthians ile olan sözleşmesi 31 Aralık 2017'de sona eriyor. Oyuncunun bonservis hakkının %50'si Corinthians'ta olurken, diğer hakları 3 farklı kulüpte. Bu sebepten ötürü Brezilya kulübüne Fenerbahçe'nin teklifi üzerine ciddi ölçüde baskı yapıldığı ifade edildi. 


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)