comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'ye saldırıda FETÖ tutuklaması

18 Ocak 2017, Çarşamba 11:27
Fenerbahçe'ye saldırıda FETÖ tutuklaması

Fenerbahçe takım otobüsünün kurşunlanmasıyla ilgili olay yerinde ifadesi alınmayan bekçi ve polislerin tutuklandığı ifade edildi.

FutbolArena - Fenerbahçe takım otobüsünün Trabzon'un Sürmene ilçesinde kurşunlanmasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Olay yerinde görev yapan bekçinin FETÖ'den tutuklandığı ifade edilirken, bekçinin ifadesini almayan polislerin de FETÖ'den tutuklu olduğu belirtildi.

Sabah'ın haberine göre; Fenerbahçe otobüsüne yönelik silahlı saldırı sırasında köprü üzerinde görevli olduğu belirlenen Bekçi Nurettin Çakır'ın saldırı ile ilgili olarak ifadesinin alınmadığı ortaya çıktı. Soruşturmayı yürüten ve olay yerindeki bekçiyi "Görmeyen" polislerin tamamı da meslekten ihraç edildi. 7'si tutuklu, biri de firarda olan 8 polis hakkındaki soruşturma da sürüyor.
15 Temmuz darbe girişiminin ardından yapılan soruşturmada 4 çocuk babası bekçi Nurettin Çakır'ın FETÖ'cü olduğu ortaya çıkmıştı. Tutuklanan Çakır'ın darbe gecesi kendisinde olan Emniyet Müdürlüğü'ndeki silah deposunun anahtarını sakladığı belirlenmişti. Çakır her yerde aranmasına rağmen, kendisindeki anahtarı karakola getirmedi. Yakalandıktan sonra bağlı olduğu polis müdürlerinin de FETÖ üyesi olduğunu itiraf eden Çakır, ifadesinde "Beni Ö.K. aramış ama telefonu duymadım. Saat 01.30'da sala okundu. Sahilden emniyete ulaştım. Biraz dolaşıp eve döndüm" dedi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)