comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin yeni transferi Karavaev'in ilk sözleri

01 Ocak 2017, Pazar 16:11
Fenerbahçe'nin yeni transferi Karavaev'in ilk sözleri

Fenerbahçe'nin yeni transferi Aleksandr Karavaev, Rus basınına konuştu.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi grup etabında mücadele ettiği Zorya Luhansk'da kiralık olarak forma giyen kanat oyuncusu Aleksandr Karavaev'i transfer etti.

Fenerbahçe'nin yeni transferi Aleksandr Karavaev, Rus basınına yaptığı konuşmada yaşadığı heyecandan bahsetti.
İşte o sözler:

Muhtemelen önümüzdeki hafta resmi sözleşme imzalayacağım ve Fenerbahçe oyuncusu olacağım . Teklif geldiğinde tereddüt etmeden kabul ettim. Müzakereleri menajerim yaptı. Shakhtar Donestsk'de teklifi kabul etti. Türkiye'nin önde gelen takımlarından birinde kendimi gösterme fırsatım var. Fenerbahçe bonservisimi alacak mı, bunu zaman gösterecek. Türkiye'nin lider, zengin tarihe sahip ve Avrupa'da yarışan bir kulübünde oynayacak olmam kariyerim için önemli bir adım."

"PARA KONUSUNU HİÇ DÜŞÜNMEDİM."

Ukraynalı futbolcu Fenerbahçe'den gelen teklifin ve Zorya Luhansk'ta uzun süredir maaş alamadıkları konusuna, "Açıkçası para konusunu hiç düşünmedim. Benim için üst düzey bir takımda oynamak önemliydi. Fenerbahçe de böyle bir takım. Türkiye'nin önde gelen takımlarından biri. Avrupa'da da tanınıyorlar. Önemli yıldızlara sahipler. Böyle bir kulüpte forma giymek kariyerim açısından bir şans. Kariyerimi bir ileri seviyeye taşımak adına Fenerbahçe'nin teklifini tereddüt etmeden kabul ettim."


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)