comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin yeni transferi geliyor

04 Ocak 2017, Çarşamba 14:58
Fenerbahçe'nin yeni transferi geliyor

Fenerbahçe'nin anlaşma sağladığı Oleksandr Karavaev'in bu akşam İstanbul'da olacağı kaydedildi.

FutbolArena - Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe'nin sürpriz bir şekild ekadrosuna kattığı Oleksandr Karavaev'in bu akşam İstanbul'a gelmesi bekleniyor. 
 

Karavaev'in Fenerbahçe'ye kiralık transferinin maliyeti


Fenerbahç, bonservisi Shakhtar Donetsk'te olan Oleksandr Karavaev'in sezon sonuna kadar kiralanması konusunda görüşmelere başlandığını resmi internet sitesinden açıkladı. Zorya Luhansk'ta uzun süredir maaş alamadığını söyleyen Ukraynalı futbolcunun maliyeti belli oldu. 

Fenerbahçe, Oleksandr Karavaev'in satın alma opsiyonunu vermeyen Shakhtar Donetsk'e 100 bin euro kiralama bedeli ödeyecek. Ukraynalı futbolcunun ise sezon sonuna kadar yine 500 bin euro civarında maaş alacağı öğrenildi. Buna göre Karavaev'in Fenerbahçe'ye maliyeti 600 bin euro olacak. 
 

Karavaev kimdir, nasıl bir futbolcu?


Fenerbahçe'nin sezon sonuna kadar kiraladığı Oleksandr Karavaev hakkında Shakhtar Donetsk'in eski teknik direktörü Lucescu geçtiğimiz sezonlarda Ukrayna basınına açıklamalarda bulunmuştu. 
Mircea Lucescu, Karavaev'in Sevastapol'da forma giydiği dönemde "Ukrayna futbolunda önemli gençler yetişiyor. İç savaş ülke futbolunu derinden etkiledi ama alt yapılar iyi çalışıyor. Sevastapol'da forma giyen Karavaev dikkatimi çekti. Hem seri, hem de iki ayağını kullanabiliyor. Tabi eksikleri var. Oyun zekasını biraz daha geliştirmeli. Pozisyon alma özelliğini de tabi. Ancak bir 5 yıl sonra Ukrayna futbolunda önemli yerlere geleceğini ve milli takımda da oynayacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)