comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin transfer etmek istediği yıldızdan itiraf: "Gitmeyi çok istedim"

25 Şubat 2017, Cumartesi 18:30
Fenerbahçe'nin transfer etmek istediği yıldızdan itiraf:

Fenerbahçe'nin ara transfer döneminde kadrosuna katmak istediği Dinamo Kiev'in futbolcusu Sydorchuk'tan sarı lacivertli takımla ilgili açıklama geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Ara transfer döneminde Fenerbahçe'nin gündemine gelen Dinamo Kiev'in orta saha oyuncusu ve 10 numara pozisyonunda görev yapan Sydorchuk, Ukrayna basınına verdiği röportajda Ocak ayında Fenerbahçe ile yapılan görüşmeleri doğruladı. 


Fenerbahçe'nin transfer etmek istediği Sydorchuk'tan açıklamalar


Ukrayna basınına konuşan Dinamo Kiev'in 10 numarası Sydorchuk, 25 yaşında olduğunu ve artık yurt dışına çıkma zamanının geldiğini söyledi. Ocak ayında kendisine Fenerbahçe ile görüşüp görüşülmediği sorulan Ukraynalı futbolcu, "Menajerim aracılığıyla görüşmeler yapıldı ama anlaşma sağlanamadı. Ben yurt dışına çıkma zamanınımın geldiğini düşünüyorum. Eğer kulübüm izin verseydi Fenerbahçe'de forma giymekten mutlu olacaktım ama gerçekleşmedi." diye konuştu. 
 

Fenerbahçe'de 10 numara transfer haberleri


Hatırlanacağı üzere Ara transfer döneminde Zorya Luhansk'ta kiralık olarak forma giyen ve bonservisi Shakhtar Donetsk'te olan Karavaev'i kiralık olarak kadrosuna katan Fenerbahçe, Advocaat'ın da isteği doğrultusunda Dinamo Kiev'in orta saha oyuncusu Sergei Sydorchuk için harekete geçmişti. 

Dick Advocaat'ın alınması konusunda onay verdiği Sergei Sydorchuk ile Fenerbahçe yönetimi her konuda anlaşmaya varmasına rağmen Ukrayna kulübü ikna edilemedi. Bunun yanı sıra Dinamo Kiev'in teknik direktörü Rebrov da ayrılmak isteyen Ukraynalı futbolcuya izin verirken, kulüp başkanı Ihor Surkis bonservis bedeli olarak servet istedi. 
10 MİLYON EURO!

Fenerbahçe'nin her konuda anlaştığı Dinamo Kiev'in orta saha oyuncusu Sergei Sydorchuk için Ukrayna ekibinin başkanı Ihor Surkis o dönem 10 milyon euro talip ettiği bonservis bedelinden hiçbir şekilde indirim yapmayınca görüşmeler tıkanmıştı.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"