comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin teknik direktör adayları

13 Ağustos 2016, Cumartesi 13:56
Fenerbahçe'nin teknik direktör adayları

Fenerbahçe'de Vitor Pereira dönemi kapanırken sarı lacivertlilerin yeni hocasının kim olacağı da merak ediliyor. İşte adaylar.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de bu sabah antrenmanına katılmayan Vitor Pereira ile ilgili Pazartesi günü gerekli işlemlerin başlatılacağı açıklandı. Ülke basınına açıklamalarda bulunan Portekizli teknik adamın, "Tehditler arasında görevime engel olunmaya çalışıldı" şeklindeki sözleri yönetimi kızdırdı. Pereira'nın yönetimle ilgili yaptığı açıklamaların tamamı için lütfen TIKLAYIN!

FENERBAHÇE'NİN TEKNİK DİREKTÖR ADAYLARI
Sarı lacivertli yönetim Pazartesi günü Pereira ile yolları ayırdıktan sonra yeni teknik direktör için çalışmalarını hızlandıracak. İlk olarak Manchester City'den ayrılan Manuel Pellegrini'yi gündemine alan Fenerbahçe, tecrübeli hocanın başka projeleri düşünmesi ve ekibiyle birlikte toplamda 8 milyon Euro talep etmesi nedeniyle farklı alternatiflere yöneldi.

FutbolArena, Manuel Pellegrini ile ilgili gelişmeleri daha önce okuyucularına duyurmuştu. O haber için lütfen TIKLAYIN!

ADAYLAR; HIDDINK, VAN GAAL, MARCELINHO VE KOCAMAN
Sarı lacivertli yönetimin teknik direktör adayları arasında şu anda Guus Hiddink, Louis van Gaal, Marcelino Garcia Toral, Aykut Kocaman isimleri öne çıkıyor. Fenerbahçe'nin ilk hedefi ise yerli hocadan ziyade yabancı bir teknik direktör.

Guus Hiddink: 69 yaşındaki teknik adam son olarak Chelsea'de görev almıştı. Kariyerinde çok sayıda önemli takımlarda görev yapan Hollandalı çalıştırıcı yönetimin güçlü adayları arasında yer alıyor.

Louis van Gaal: Fenerbahçe'nin bir diğer Hollandalı adayı Louis van Gaal. Geçtiğimiz sezon Manchester United'ı çalıştıran 65 yaşındaki teknik direktöre yönetim sıcak bakıyor.

Marcelino Garcia Toral: 50 yaşındaki İspanyol teknik adam şu anda boşta. Tecrübeli çalıştırıcı kariyerinde Sporting Gjion, Huelva, Racing Santander, Zaragoza, Sevilla ve Villarreal'i çalıştırdı. 

Aykut Kocaman: Konyaspor'un başında geçtiğimiz yıl başarılı bir grafik çizen ve rekor puanla sezonu tamamlayan Aykut Kocaman da listede yer alıyor. Konyaspor cephesi deneyimli teknik adamı bırakmayacağını açıklasa da sarı lacivertliler eski teknik direktörlerini düşünüyor.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)