comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin Krasnodar yenilgisi sonrası Advocaat'a şok sözler

16 Şubat 2017, Perşembe 21:35
Fenerbahçe'nin Krasnodar yenilgisi sonrası Advocaat'a şok sözler

Krasnodar - Fenerbahçe maçının ardından TRT Spor'da müsabakayı yorumlayan Oğuz Çetin, alınan mağlubiyeti değerlendirirken faturayı Dick Advocaat'a kesti. 

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda Fenerbahçe deplasmanda Krasnodar'a 1-0 mağlup oldu. 4. dakikada Claesson'un golüyle yenik duruma düşen sarı lacivertliler kalan dakikalarda ortaya son derece etkisiz bir performans koydu. 


Krasnodar - Fenerbahçe maç sonu Oğuz Çetin'in yorumları


Krasnodar - Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi maçının bitiş düdüğüyle birlikte TRT Spor'da mücadeleyi yorumlayan Oğuz Çetin ve Ersin Düzen, Fenerbahçe'nin ortaya koyduğu başarısız futbolu şu şekilde yorumladılar:

"VAN PERSİE'NİN SAKATLIĞI YOKSA OYNAMALI"
"Ben her zaman söylüyorum. Van Persie'nin ciddi sakatlığı yoksa, fiziksel olarak iyi ise ilk 11'de oynamalı. Van Persie tam hazır değil diye 11'de oynatılmamak olmaz. Kondisyonu el verdiği sürece 50 dakika ise 50 dakika! Oynamalı. Kaliteli oyuncuların birbirleriyle uyumu önemli."

"AATİF GÖZ ARDI EDİLİYOR"

"Aatif diye bir oyuncu var. Göz ardı ediliyor. Dribbling yapabilen, asist yapabilen, pas alışverili yapabilen ve gol atabilen bir oyuncu. Bu ligde gol kralı oldu. Oyuna uyum getiren oyuncuların başında geliyor. Ancak göz ardı ediliyor."

"GERÇEKTEN SEVİNMELİYİZ"

"Bu tip 11'lerle Krasnodar'a karşı rövanşta da bir şey yapamayız. Yani Advocaat'ın çıkardığı kadroda problem var. Bu kadroyla rövanşta da ben Fenerbahçe'nin bir şey yapacağını sanmıyorum. Rusya'dan, bu oyunla alınan 1-0'lık mağlubiyete gerçekten sevinmeliyiz." 

ERSİN DÜZEN: "TOPU ALIP EVE GÖTÜRECEKLERDİ"

"Krasnodar 2.5 aydır top oynamıyor ama futbolu çok özlemişler. Top Fenerbahçe'nin ayağına geldiği zaman neredeyse 2 kişi saldırıyordu. Topu alıp eve götürecekler sanki. O derece coşkulu bir oyun oynadılar."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)