comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin kayıplarını böyle gördü! 'Uyan Fenerbahçe'

18 Ekim 2016, Salı 13:19
Fenerbahçe'nin kayıplarını böyle gördü! 'Uyan Fenerbahçe'

“Fenerbahçeliyseniz durmanız gereken yer, bir yandan günlük, aylık, sezonluk hataların hesabını sorarken, baştan sona onurla savaştığınız ve bugün kesin bir zafere ulaştığınız “büyük davanın” arkasından ayrılmamak, yarattığı tahribatı ortadan kaldırmaktır.”

FutbolArena - Milliyet Yazarı Ercan Güven, Fenerbahçe'nin ligde durumu için “Evet şampiyonluk... Futbolun Nirvana'sı... O bile önemsiz Fenerbahçe'nin şu sezon asıl kaybettiği “şey” yanında.” diyerek taraftara çağrı yaptı. 

Ercan Güven yazısında ayrıca “Van Persie, marka mı madara mı?” diye de sordu. 

Fenerbahçe'nin 3 Temmuz sürecinden “Emekle, cesaretle, kol kola, özveriyle…” başarılı çıktığını ve bugünkü tabloda Fenerbahçe'nin bu kazanımını kaybetmeye başladığını ifade eden Milliyet Yazarı Ercan Güven, “şampiyonluk bile önemsiz” diyerek “Şimdi istediğinizi hedefe koyabilirsiniz.

Aziz Yıldırım yüzünden de diyebilirsiniz, futbolcular sebebiyle de Advocaat marifetiyle de... Dilerseniz “suçlu hakemler” komedisine inanın, dilerseniz Federasyon'u, medyayı suçlayın.

Ama şunu unutmayın: Tüm bunlar sıradan bir sezonun, sıradan haftalarında, sıradan adamlar etrafında yaşanan sıradan hadiseler.

Fenerbahçeliyseniz durmanız gereken yer, bir yandan günlük, aylık, sezonluk hataların hesabını sorarken, baştan sona onurla savaştığınız ve bugün kesin bir zafere ulaştığınız “büyük davanın” arkasından ayrılmamak, yarattığı tahribatı ortadan kaldırmaktır.” diye yazdı. 

Ercan Güven, yazısının girişindeyse Emenike ve Van Persi için ağır ifadeler kullandı.

“Sorarım size... Aklı bedeni kadar gelişmemiş Emenike'nin duygusal salınımlarından kime ne?  “Nofrost buzdolabı” kalıplı Van Persie, marka mı madara mı; neyin nesi?..”

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.