comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin istediği Ziyech'ten transfer itirafı

09 Eylül 2016, Cuma 21:55
Fenerbahçe'nin istediği Ziyech'ten transfer itirafı

Fenerbahçe'nin transferi için büyük uğraşlar verdiği fakat Ajax'la anlaşan Hakim Ziyech neden Hollanda'da kaldığını açıkladı. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin kadrosuna katmak için büyük uğraşlar verdiği fakat Twente'nin, Ajax'a sattığı Faslı yıldız Hakim Ziyech kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. 

"AJAX'I SEÇME NEDENİM..."
Ajax'a transfer olma nedeni olarak kendisini daha iyi geliştirebileceğini söyleyen Hakim Ziyech, "Hayalim hep yurt dışına transfer olmaktı. Ancak ailem ve menajerimle uzun uzun düşündük. Sonrasında ise Ajax'ın benim için en iyi tercih olduğunu anladık. Kendimi geliştirmem için önemli. Ajax bu anlamda benim adıma iyi bir basamak. Hollanda'da kendimi geliştirebilirim ve Ajax da bu ülkenin en büyük kulübü." dedi. "BABAMI 10 YAŞINDA KAYBETTİM."

Çocukluğunun zor geçirdiğini belirten Hakim Ziyech, "10 yaşında babamı kaybettim. Benim için zor günlerdi ama mücadele etmeyi erken öğrendim. Ancak dış dünyaya açılmak benim için kolay olmadı. Babamı erken yaşta kaybetmemin etkisi bende çok uzun sürdü." şeklinde sözlerini noktaladı. 

FutbolArena haber turu (26 Mart 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.