comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den Van der Wiel transferi açıklaması

07 Şubat 2017, Salı 01:29
Fenerbahçe'den Van der Wiel transferi açıklaması

Wiel'in, Birleşik Arap Emirlikleri ekibi Al Wahda'ya transfer olduğu açıklandı, gerçeğe FutbolArena ulaştı.

FutbolArena Özel - Spor Toto Süper Lig ekibi Fenerbahçe'nin kadro dışı bıraktıktan sonra affettiği Van der Wiel'de sıcak gelişmeler yaşanıyor.
 

Van der Wiel, Al Wahda'yı mı transfer oldu?


Hollanda basınından Voetbal International sitesi, Fenerbahçe'de forma giyen Hollandalı sağ bek Gregory van der Wiel'in, Birleşik Arap Emirlikleri ekibi Al Wahda ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladığını iddia etti.

Ancak FutbolArena'nın edindiği bilgiye göre ortalığı karıştıran bu iddia gerçeği yansıtmıyor. Fenerbahçe yetkilileri Van der Wiel konusunda yaptığı açıklamada, "Hiçbir yere gitmiyor, sezon sonuna kadar burada." ifadelerini kullandı.
'EMENİKE VE VAN DER WİEL'İ BEN AFFETTİM'

Transfer döneminde gelen tekliflere rağmen takımdan ayrılmayan ve ligin ilk yarısında kadro dışı bırakılan Van der Wiel ve Emenike'ye af kararı çıktı.

Fenerbahçe'de kadro dışı bırakıldıktan sonra affedilen Emenike ve Van der Wiel takımla birlikte antrenmanlara çıkmaya başladı.

Beşiktaş derbisi sonrası kadro dışı oyuncular Emenike ve Van der Wiel'in affedilmesine açıklık getiren Hollandalı çalıştırıcı Dirk Advocaat, "Emenike ve Van der Wiel'in affedilme kararını ben verdim. Hayatta herkesin ikinci bir şansa ihtiyacı vardır." sözlerini sarf etti.

FB TV'DE VAN DER WİEL ELEŞTİRİSİ

Fenerbahçe'nin büyük umutlarla transfer ettiği Van der Wiel, büyük hayal kırıklığı yarattı. Teknik direktör Dick Advocaat'ın affettiği Hollandalı futbolcu sözleşmesini gerekçe gösterip takımdan ayrılmak istediğini ifade etmişti..

Geçitğimiz günlerde Fenerbahçe TV'de Günaydın Fenerbahçe Programında futbolcuyla ilgili çok çarpıcı ifadeler kullanıldı. Başkan Aziz Yıldırım'a yakınlığı ile bilinen Alaattin Metin, Şener Özbayraklı'nın performansından bahsederken Wiel'e göndermede bulundu.

Metin, "Advocaat haklı olarak yeni transfer, büyük transfer diye Wiel'e şans verdi. Ama burada kafayı yemiş mi? diyeyim sana. Farklı bir şeyde" ifadesini kullandı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)