comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den taraftarlarına kritik uyarı

21 Şubat 2017, Salı 10:36
Fenerbahçe'den taraftarlarına kritik uyarı

Fenerbahçe resmi internetsitesinden UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu rövanş karşılaşması öncesinde taraftarlarına kritik bir uyarı geldi

FutbolArena - Fenerbahçe resmi internetsitesinden UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu rövanş karşılaşması öncesinde taraftarlarına kritik bir uyarı geldi.

Fenerbahçe resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, UEFA tarafından “Yüksek Rizikolu Maç” statüsüne alınmıştır. Bu müsabaka için UEFA ayrıca güvenlik delegesi ataması yapmıştır denilerek oluşabilecek cezalar nedeni ile taraftarlar uyarıldı.
Fenerbahçe resmi internet sitesinden yapılan İşte o açıklama;

''
Takımımızın, 22 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 20:00'da Krasnodar takımı ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu rövanş karşılaşması, UEFA tarafından “Yüksek Rizikolu Maç” statüsüne alınmıştır. Bu müsabaka için UEFA ayrıca güvenlik delegesi ataması yapmıştır.

Bilindiği üzere 2012/2013 sezonunda oynadığımız UEFA maçlarında, evimizde ve deplasmanda yaşanan önemli disiplin ve güvenlik ihlalleri sebebiyle kulübümüz çok ciddi yaptırımlara ve para cezalarına maruz kalmış, önemli mağduriyetler yaşamıştır.

Büyük Fenerbahçe'nin bu büyük taraftarı, daima, takımının iyi gününde yanında olmakla birlikte, kötü gününde de ayağa kalkmasındaki en önemli faktör olmuştur ve bundan sonra da böyle olacaktır.

Bu nedenle, siz sevgili taraftarlarımızdan beklentimiz;

*Herhangi bir disiplin ve güvenlik ihlalinin yapılmaması, 

*90 dakika boyunca, bitmez tükenmez bir destekle takımımızın arkasında olunması,

*Stadyum girişinde -güvenlik görevlileri tarafından alınacağı için- stada gelirken yanınızda bozuk para taşımamanız,

*Merdiven boşluklarında oturulmaması,

*Maç öncesi, maç sırasında ve maç sonrasında sahaya girilmemesi,

*Hiçbir şekilde, rakibi hedef alan, siyasi içerik barındıran ya da siyasi içerik çağrıştıran slogan atılmaması, pankart, flama ve benzeri gibi objelerin stada getirilmemesi,

*Sahaya kesinlikle yabancı madde atılmamasının sağlanması,

*Maytap, meşale ve bu tür yanıcı ve yaralayıcı maddelerin kesinlikle kullanılmaması, kullananların engellenmesi ve bu konuda direniş gösterenlerin ivedilikle güvenlik birimlerine bildirilmesi,

*Rakip takım taraftarlarının olası provokasyonuna karşı sakin kalarak SADECE VE SADECE FENERBAHÇEMİZE DESTEK OLMANIZDIR.

Unutulmamalıdır ki, sporun ruhuna aykırı yaşanabilecek olan herhangi bir saha olayında, kulübümüz maddi ve manevi anlamda büyük bir zarara uğrayacaktır.

Konu ile ilgili taraftarlarımızın hassasiyet göstermelerini ve yalnızca takımımıza destek olmalarını önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ''


 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)