comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den Dick Advocaat kararı

09 Ocak 2017, Pazartesi 09:05
Fenerbahçe'den Dick Advocaat kararı

Fenerbahçe yönetiminin Dick Advocaat'a süresiz sözleşme teklif edeceği ile sürüldü.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarısı için hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat'ın sezon sonunda bitecek sözleşmesi için kritik karar alındığı ileri sürüldü. Sarı lacivertlilerin, Hollandalı çalıştırıcıya süresiz sözleşme teklif edeceği belirtildi.

Sabah'ın haberine göre; Kısa sürede gerek oynattığı futbol, gerekse akil tavırlarıyla herkesin takdirini kazanan Hollandalı çalıştırıcı, geleceği ile ilgili olarak "Kontratım Mayıs'a kadar. Kalmak için kriterim şampiyonluk" diyerek ketum bir tavır sergilese de yönetim, bu konuda rahat... Sarı-lacivertli yöneticiler, takımın ligde alacağı sıralamanın Advocaat'ın geleceğini kesinlikle etkilemeyeceğini ifade ediyor.
Yönetim, Hollandalı teknik adam için iyi niyet kapılarını sonuna kadar açmış durumda. Yeni sözleşmenin süresi ile ilgili karar tamamen Advocaat'ın kendisine bırakılmış durumda. Fenerbahçeli yöneticiler, "Zaten göreve gelme konusunda kendisini ikna etmek için çok uğraştık. Ondan asla kolay vazgeçmeyiz. Sözleşmesinin süresini kendisi belirleyecek. Bir yıl isterse 1 yıl, 3 yıl isterse 3 yıl Fenerbahçe'nin başında kalacak. Yönetim olarak ondan çok memnunuz. Ligdeki sıralama bu görüşü kesinlikle değiştirmeyecek" ifadelerini kullanıyorlar.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)