comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de transfer için plan hazır

25 Şubat 2017, Cumartesi 09:18
Fenerbahçe'de transfer için plan hazır

Fenerbahçe'de gelecek sezonun transfer planlaması şimdiden hazırlanmaya başlandı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de lider Beşiktaş'ın 10 puan gerisinde kalan ve UEFA Avrupa Ligi'nden de elenen Fenerbahçe'de yeni sezonun transfer planlaması için çalışmaların başladığı ifade edildi.

Sabah'ın haberine göre; Fenerbahçe'de, Finansal Fair Play kuralları nedeniyle gelecek sezon yapılanmasıyla ilgili ciddi sıkıntılar var. Yönetim, Avrupa ve Güney Amerika'da sözleşmesi sezon sonunda bitecek oyuncularla ilgili geniş çaplı bir araştırma başlattı. Sarı-lacivertliler transferi mümkün olan en az bonservis bedeliyle yapmaya çalışacak.
İYİ BONSERVİS GETİRENE VİZE VERİLECEK

Fenerbahçe bunun yanı sıra para edebilecek tüm oyuncularını da nakite çevirmeyi hedefliyor. Bu noktada en dikkat çeken isim Simon Kjaer. Danimarkalı stopere İngiltere'den teklifler olduğu yönetim, tarafından açıkça ifade edilirken, bu oyuncu için beklenen bonservis bedeli 15 milyon Euro. Kjaer dışında gözden düşen Emenike, Van der Wiel ve Fernandao gibi isimlerin de talibi çıkması halinde satışları mümkün görünüyor.
 

Fenerbahçe, Mehmet Ekici'yi transfer edecek mi?


Fenerbahçe'nin bedelsiz transfer etmesi beklenen ilk ismi ise Mehmet Ekici... Ara transferde sarılacivertliler, Mayıs ayında sözleşmesi bitecek Ekici için Trabzonspor'a 2 milyon Euro önermiş ancak bordo-mavililer bu transfere sıcak bakmamıştı. Mehmet Ekici, Fenerbahçe'ye gelme konusunda ısrar edince kadro dışı kalmıştı. Tecrübeli yıldız sözleşmesinin bitimiyle imzayı atacak.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)