comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Josef de Souza'dan şampiyonluk üzerine çarpıcı sözler

30 Ocak 2017, Pazartesi 17:14
Fenerbahçe'de Josef de Souza'dan şampiyonluk üzerine çarpıcı sözler

Fenerbahçeli futbolcu Josef de Souza, Brezilya basınına verdiği röportajda takımının durumu, kendi formu ve gelecekle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Josef de Souza, ülke basınına yaptığı açıklamada kendi formu hakkında konuşurken, Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi'ndeki geleceği hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. 


Josef de Souza'dan Avrupa Ligi'nde şampiyonluk hedefi


Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldız futbolcusu Josef de Souza çok çalıştığını kaydederek, Şampiyonlar Ligi'nde bir Türk takımının başarılı olamayacağını fakat Avrupa Ligi'nde bunun mümkün olduğunu ve Fenerbahçe'nin de bu yolda emin adımlarla ilerlediğini söyledi. 

"UMARIM AVRUPA LİGİ ŞAMPİYONU OLURUZ"
"Avrupa Ligi çok ilgi çekici bir yer. Mesela bugün Şampiyonlar Ligi'ni kazanan bir Türk takımı hayal etmeniz bile çok zor ama Avrupa Ligi'nde bunu başarmanız mümkün. Tabi ki herkes Şampiyonlar Ligi'nde oynamak ister ama Avrupa Ligi'ni kazanmak daha kolay. Fenerbahçe için bu çok önemli. Rakibimiz Galatasaray'ın bu kupada şampiyonluğu var. Bu sezon da Avrupa Ligi'nde iyi gidiyoruz ve Krasnodaar ile oynayacağız. Umarım üst tura çıkar ve şampiyonluğu kazanırız."

"ARADA FARK VAR"

"Şu anda Brezilya'ya dönmek ve Fenerbahçe'den ayrılmak gibi bir planım yok. Avrupa'da bir süre daha futbol oynamak istiyorum. 33 yaşından sonra belki Brezilya'ya dönerim. Fenerbahçe ile sözleşmem bittiğinde 30 yaşında olacağım ve ben Brezilya'ya dönme planımı 33 yaşına göre ayarladım. Türk futboluyla Brezilya futbolu arasında büyük fark var. Brezilya'da rekabet daha fazla. Türkiye'de Beşitkaş, Galatasaray ve Fenerbahçe sadece şampiyonluk için yarışıyor. Ancak Brezilya'da şampiyonluk için kaliteli takım sayısı daha fazla."

"UMARIM MİLLİ TAKIMA GİDERİM."

"Milli takımda oynamayı çok istiyorum. Bu benim hayalim. Bu yüzden de çok çalışıyorum ama Türkiye Ligi gerçekten çok zor. Ben her saniye ve her dakika elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum. Umarım bu gayretimi görürler. Eğer olmazsa da ben sonuna kadar çalışmaya devam edeceğim."

"TERÖR OLAYLARINDAN DOLAYI ARTIK ENDİŞEMİZ KALMADI

Josef de Souza son olarak Türkiye'de yaşanan terör olaylarıyla ilgili güvenlik endişesinin duyulup duyulmadığı yönündeki soruya, "Biraz etkilendik ama artık her şey normale döndü. Bugün için fazla endişemiz yok." ifadelerini kullandı. 


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)