comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Dick Advocaat'tan 10 numara orta saha transfer adayına veto

26 Ocak 2017, Perşembe 16:24
Fenerbahçe'de Dick Advocaat'tan 10 numara orta saha transfer adayına veto

Fenerbahçe'nin ara transfer döneminde kadrosuna katmak istediği futbolculardan biri olan Brezilyalı orta saha oyuncusu Anderson'u teknik direktör Advocaat veto etti. 

FutbolArena - Ara transfer döneminde 10 numara arayışlarını sürdüren Fenerbahçe'nin gündemine girdiği iddia edilen 28 yaşındaki Brezilyalı futbolcu Anderson hakkında önemli bir gelişme yaşandı. 


Fenerbahçe'nin Anderson transferinde son dakika gelişmesi


Dick Advocaat'ın isteği doğrultusunda ara transfer döneminde 10 numara, orta saha arayışlarını sürdüren Fenerbahçe'nin Brezilya Serie A'da küme düşen Internacional'in 28 yaşındaki futbolcusu Anderson'u gündemine aldığı ve transafer için görüşmelere başladığı iddia edilmişti.

Bunun yanı sıra ligden düşen İnternacional'de mutsuz olan Anderson'un yeniden Avrupa'ya dönmek istediği, Fenerbahçe ile ilgili Alex ve Deivid'den olumlu referanslar aldığı da iddia edilen gelişmeler arasındaydı. 
ADVOCAAT VETO ETTİ

FutbolArena'nın ulaştığı bilgiye göre; Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat, yönetimin listeye aldığı ve görüşmelere başladığı Anderson transferini veto etti. 

Anderson, Internacional'in Brezilya Serie A'da küme düştüğü için sözleşmesindeki özel madde sayesinde bedelsiz olarak başka bir takıma transfer olabileceği iddia edilmişti. 

Manchester United'da yıldızı parlayan Anderson, İngiliz devi dışında Porto ve Fiorentina'da forma giymişti. 28 yaşındaki Brezilyalı orta saha oyuncusu 2014/15 sezonunda Internacional'e transfer oldu. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)