comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman sesleri

02 Şubat 2017, Perşembe 16:11
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman sesleri

Atiker Konyaspor'un başarılı teknik direktörü Aykut Kocaman'ın ismi bir kez daha Fenerbahçe ile anılmaya başladı.

FutbolArena - Son olarak Kayserispor'a 4-1 kaybedip lider Beşiktaş ile puan farkı 9'a çıkan Fenerbahçe'de, teknik direktör Dick Advocaat'ın sezon bitmeden gönderileceği gündeme geldi.

Hollandalı teknik adamın yerine düşünülen isim ise kimseyi şaşırtmadı; Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman. 
HEP AYNI SENARYO

Aykut Kocaman'ın ismi Fenerbahçe ile ilk kez anılmıyor. Sarı-lacivertlilerde işler kötü gittiğinde ve ne zaman teknik direktör değişikliği gündeme gelse, Aykut Kocaman ismi ön plana çıkıyor. Kayserispor'a 4-1 kaybedilen maçın ardından izin gününde ülkesi Hollanda'ya giden Dick Advocaat'ın sözleşmesinin feshedileceği ve teknik direktör listesinin ilk sırasında Aykut Kocaman'ın olduğu iddia edildi. Fenerbahçe yönetimi bu haberi yalanlasa da, Aykut Kocaman'a her zaman ilgilerinin olduğu herkesçe bilinen bir gerçek.

TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALADI

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, daha önce Aykut Kocaman için “Ben başkan olduğum sürece Fenerbahçe'ye gelemez” demişti. Yıldırım, buna rağmen Advocaat ile anlaşmadan önce Aykut Kocaman'a teklif götürmüş ve bu durumu “Fenerbahçe için gerekirse tükürdüğümü yalarım” şeklinde açıklamıştı. Aykut Kocaman da geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda Fenerbahçe'ye sezon başında gitmek istediğini ama ligin başlamasına kısa bir süre kala etik olmayacağı için kabul etmediğini söylemişti.

TWİTTER'DA GÜNDEM OLDU

Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe'nin başına geçeceği dedikoduları sosyal medyayı da oldukça meşgul etti. “Aykut Kocaman Fenerbahçe'ye…” söylemi, mikroblog sitesi Twitter'da trend  topic (tt) listesine girdi. Sarı-lacivertli taraftarlar ise bu konuda ikiye bölündü. Bir kısım Kocaman'ın oynattığı defansif futboldan dolayı başarılı teknik adamı istemezken, diğer bir kısım da Aykut Kocaman'ın kaybolan Fenerbahçe ruhunu geri getireceğine inandığını belirtti. Aykut Kocaman'ın Konyaspor ile olan sözleşmesi 31 Mayıs 2018'de sona erecek. 

Haber/Yorum: Seda ERCİŞ
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)