comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de şampiyonluk sesleri yükseldi

09 Eylül 2016, Cuma 08:13
Fenerbahçe'de şampiyonluk sesleri yükseldi

Fenerbahçe'de Dick Advocaat önderliğinde UEFA Avrupa Ligi'nden önce gözler lig şampiyonluğuna çevrildi. 

FutbolArena - Vitor Pereira ile yollarını ayırdıktan sonra takımın başına Dick Advocaat'ı getiren Fenerbahçe'de ilk hedef lig şampiyonluğu olarak belirlendi. 

"TECRÜBELİ KADRO EN BÜYÜK AVANTAJ."
Milliyet'in haberine göre; Fenerbahçe yönetimi UEFA Avrupa Ligi'nden önce geçtiğimiz sezon kaptırdığı lig şampiyonluğunu geri almak istiyor. Bu hedef doğrultusunda Advocaat'ın elinde daha önce Fenerbahçe'de bu zaferi yaşayan 9 futbolcunun olması en önemli avantaj olarak görülüyor. Kaleci Volkan, Emenike, Stoch, Hasan Ali, Mehmet Topal, Alper Potuk, Ertuğrul Taşkıran, Sow ve Salih Uçan'ın yeniden bir araya gelmesi camiada heyecan yarattı. Çünkü bu futbolcular daha önce iki kupa kazandı ve yeniden aynı hedefi gerçekleştirmek adına bira araya geldiler. 

Öte yandan Fenerbahçe'de lig şampiyonluğu dışında Avrupa'da kupa kaldıran Van Persie ve Skrtel dışında Van der Wiel gibi önemli yıldızların da oluşu Advocaat'ın elini güçlendirdi. 

ADVOCAAT'IN TEK ŞARTI

Takımın şu anki durumundan memnun olmamasına rağmen kısa süre içerisinde Fenerrbahçe'yi isteyenen seviyeye getireceğini dile getiren Advocaat'ın, "Bu takımda potansiyel var. Yeter ki çalışsınlar, savaşsınlar. Gerisi kolay." dediği ve mevcut kadronun başarıya ulaşması için fazlasıyla yeterli olduğunu savunduğu öne sürüldü. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.