comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe üyelerinden kongre çağrısı

19 Şubat 2017, Pazar 23:36
Fenerbahçe üyelerinden kongre çağrısı

Zirve yarışında ağır yara alan Fenerbahçe'de yaşanan gelişmeler sonrası sosyal medya kampanyası başlatıldı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 21. hafta mücadelesinde Fenerbahçe seyircisi karşısında Kasımpaşa'yı mağlup edemeyince camiada isyan bayrağı çekildi.
 

Aziz Yıldırım istifa edecek mi?


Kadıköy'de Fenerbahçe'yi desteklemeye gelen az sayıda taraftar, maçın son dakikalarda yönetimi ve Aziz Yıldırım'ı istifaya davet etti. Zirve yarışında ağır yara alan Fenerbahçe'de yaşanan gelişmeler sonrası sosyal medya kampanyası başlatıldı.

Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Murat Aşık, üyelerin imzasına sunulan kongre çağrısına destek istedi. Aşık açıklamasında, "Eğer siz de Fenerbaheç kongre üyeseyseniz ve artık değişim şart diyorsanız, oncefenerbahce.com'a gelin ve Fenerbahçe'ye sahip için." ifadelerini kullandı.
İşte şu ana kadar 394 kongre üyesinin imzaladığı o yazı:

"Başkanlık koltuğuna oturduğu ilk günden itibaren, Türk sporuna hakim düzenden 10 yıl ileride vizyonu ile camiamıza sayısız hizmetlerde bulunan ve herşeyden önemlisi camiamızın namusu 3 Temmuz kumpasına karşı dimdik ayakta duran başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'a, 19 senelik tüm hizmetleri için gönülden teşekkür ederiz. 

Son bir kaç senedir ise, hepimizin malumu olduğu üzere, camiamız bizzat kendi ağzından da yorulduğunu ve görevi bırakacağını açıklayan başkanımızın bayrak devrini yapması için 3 Temmuz mahkeme süreçlerinin bitmesini beklemektedir. 2015 Mayıs'taki kongrede, 'birkaç ay sonra' biteceği öngörülen süreç, geçen 2 yıla yakın sürede halen noktalanmamış, Yargıtay kararının ne zaman açıklanacağı konusu da belirsizliğini korumaktadır. Tüm bu belirsizlik ortamı sürerken, Yargıtay sürecini artık daha fazla beklemeden, başkanımızın 19 sene önce başlattığı vizyonu, günümüz gerekliliklerinde camiayı da kucaklayarak devam ettirebilecek yeni yüz ve taze soluklara, acilen ihtiyacımız olduğunu düşünen kongre üyelerimizin sayısının hızla arttığına şahit olmaktayız. 

Bu doğrultuda, bir grup kongre üyesi olarak, mevcut yönetimimizi ve mustakbel yönetim adaylarını, Yargıtay süreci sonlanmamış olsa dahi, en geç 2017 Mayıs'ında olağanüstü seçimli genel kurul düzenlenmesine davet etmeye ve başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'ı camiamıza tüm hizmetleri ve 3 Temmuz duruşuna en yakışan şekilde onurlandırarak, olası bayrak devrini daha fazla zaman kaybetmeden gerçekleştirmek için bir çağrı yapmaya karar verdik. Bu çağrımızın Fenerbahçemizin namusu 3 Temmuz sürecine karşı duruşumuzu katiyen değiştirmeyeceğini, Yargıtay süreci bitmeden yönetim değişikliği olsa bile, yeni yönetimlerin de bu sürece sonuna kadar sahip çıkacaklarının en büyük takipçisi olacağımızı ve SARI LACİVERT DUVARI yıkmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini dosta düşmana bir kez daha hatırlatırken, bu düşüncelerimizi paylaşan değerli kongre üyelerimizi, ortak çağrımızı imzalamaya ve aynı düşünceleri paylaşan diğer üyelerimizle beraber sesimizi daha güçlü şekilde duyurmaya davet ediyoruz!"

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)