comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe ve Feyenoord altyapı için iş birliği yapacak

02 Ekim 2016, Pazar 09:38
Fenerbahçe ve Feyenoord altyapı için iş birliği yapacak

Fenerbahçe, Feyenoord ile altyapı konusunda iş birliği yapma kararı aldı.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'nin Feyenoord maçı öncesi iki kulüp yöneticileri yemekte bir araya geldi. Yenen bu dostluk yemeğinde birçok konu üzerine sohbetler yapıldı. Bu konulardan biri de altyapı ile ilgiliydi.

"3 Temmuz Akadamesi" ile altyapı hamlesine başlayacak olan sarı lacivertliler birçok takımı ve ülkeyi araştırdı. Dünya futbolunun en iyi altyapılarından birine sahip olan Hollanda ekolü de incelendi. Maç öncesi yenen yemekte de konu altyapıya geldi. Sarı lacivertli yöneticiler, bu konuda oldukça başarılı olan Feyenoord yetkililerinden altyapı çalışmaları ile bilgiler aldı. Akademinin hayata geçmesiyle birlikte iki kulüp arasında bu konuda iş birliği yapılması konusunda da karar alındı.
3 TEMMUZ AKADEMİSİ

Fenerbahçe yönetimi hayata geçirmeyi planladığı projede altyapı takımları ile A takımı entegre etmeyi amaçlıyor. En küçük takımdan başlayarak A takıma kadar tüm takımın aynı sistemle oynaması amaçlanıyor. Tüm yaş grupları aynı sistemle oynayacak, aynı eğitimi alacak ve A takıma çıktıklarında da aynı sistemle mücadele edecekler.

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.