comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Transfer Haberleri: Mehmet Topal kalıyor, Gökhan Gönül ayrılıyor

29 Mayıs 2016, Pazar 15:05
Fenerbahçe Transfer Haberleri: Mehmet Topal kalıyor, Gökhan Gönül ayrılıyor

Fenerbahçe kulübü sözleşmesi bitecek olan Gökhan Gönül'ü resmen gözden çıkardı. FutbolArena, Mehmet Topal ve Gökhan Gönül'e teklif edilen ücret ile beraber son detaylar ulaştı. 

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de haftalardır durumu merak edilen ve Beşiktaş'ın da transfer listesinde olan Gökhan Gönül yuvadan uçuyor.
 

Fenerbahçe, Gökhan Gönül transferinde milli futbolcuyu gözden çıkardı


Fenerbahçe yönetimi sözleşmesi sona erecek olan futbolculardan Gökhan Gönül ile kesin olarak muvakele uzatma niyetinde değil. Dün itibariyle Gökhan Gönül'ün menajeri Ahmet Bulut'un "Fenerbahçe kulübü benimle görüşmek istemiyor" şeklinde açıklamasından sonra Gökhan Gönül'ün de buna tepkisi sert oldu. 

Öte yandan Fenerbahçe kulübü Gökhan Gönül'den ziyade Mehmet Topal'ın kalmasına daha sıcak baktığı için yönetimin her iki oyuncuya önerdiği teklif arasında ciddi farklar var. Fenerbahçe yönetimi Mehmet Topal'a yıllık 2.5 milyon euro önerirken, Gökhan Gönül'e ise 1.7 milyon euro teklif etti. Gökhan Gönül ise bu teklife kesin olarak sıcak bakmıyor. 


Gökhan Gönül Fenerbahçe'den ayrılıyor


"MENAJERİM YOKSA BEN DE YOKUM"
Menajer Ahmet Bulut'un dün NTV Spor'a yaptığı açıklamada "Fenerbahçe yönetimi görüşmelerde beni istemiyor" şeklindeki sözlerinden ötürü Gökhan Gönül'ün de buna tepkili olduğu ve "Menajerim yoksa ben de görüşmem" şeklinde bir yanıt verdiği öğrenildi. 

Milli futbolcu Mehmet Topal'a yıllık 2.5 milyon euro, kendisine ise 1.7 milyon euro teklif edilmesinden Fenerbahçe'ye kapılarını iyice kapattı ve başta Beşiktaş olmak üzere artık diğer tekliflere yönelecek. 


Mehmet Topal Fenerbahçe'de sözleşmesi ne oldu? - Mehmet Topal kalacak mı?


Fenerbahçe'de bu sezon sonu sözleşmesi bitecek olan futbolculardan bir diğeri de Mehmet Topal. Hem Vitor Pereira, hem de yönetimin UEFA ile imzalanan iyi niyet anlaşmasından sonra kemer sıka politikasına yönelmesinden ötürü Mehmet Topal'ın kalması yönünde fikir birliğine vardı. Bu sebeple Mehmet Topal'ı ikna etmek adına milli futbolcuya yıllık 2.5 milyon euro garanti ücret önerildi. Topal da bu teklif sıcak bakıyor ve kısa süre içerisinde Fenerbahçe kulübüyle masaya oturup yeni sözleşme imzalayacak. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"