comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Transfer Haberleri: Gökhan Gönül'ün ayrılığını FutbolArena'ya yorumladılar

05 Haziran 2016, Pazar 13:02
Fenerbahçe Transfer Haberleri: Gökhan Gönül'ün ayrılığını FutbolArena'ya yorumladılar

Fenerbahçe'de Gökhan Gönül dönemi sona eriyor. Fenerbahçe Başkanı anlaşamadık dedi ve teşekkür etti. Futbol kamuoyu Gökhan Gönül'ün ayrılığını FutbolArena'ya yorumladı.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de bir devir kapanıyor. 9 yıl boyunca takımın formasını giyen Gökhan Gönül, yeni sözleşme konusunda kulüple anlaşamadı. Bu açıklamayı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Mali Genel Kurul'da yaptı ve Gökhan'a teşekkür etti. 
 

Aziz Yıldırım: 'Gökhan Gönül'ün istediği parayı ben kazanmıyorum'


Aziz Yıldırım, “Gökhan Gönül, 4 yıllık sözleşme istiyor. Her yıl için 2 milyon 700 bin Euro istiyor.Ben orta halli bir iş adamayım. Bu kadar kazanamıyorum. İmza konusunda anlaşamadık. Kendisine teşekkür ederiz. Fenerbahçe'de 8 yıl forma giydi. 2 kez şampiyon oldu. 34-35 yaşına kadar bu parayı istiyor” dedi.
 

Fenerbahçe'nin Gökhan Gönül kararı doğru mu?


Peki bu karar doğru mu? Gökhan büyük kayıp mı? Beşiktaş için ideal oyuncu mu? Fenerbahçe'de yaşanan bu sıcak gelişmenin ardından FutbolArena bu soruları 3 isme sordu. İşte Gazeteciler Haldun Domaç ve Cem Şengül ile Teknik Direktör Yücel İldiz'in yanıtları:
 

Cem Şengül'den Gökhan Gönül yorumu


Cem Şengül / Gazeteci: Gökhan Gönül bu güne kadar para konusunda pürüz çıkarmadı. 32 yaşına geldi. Geleceğini düşünmek zorunda. Pazarlığı yapması gayet doğal. Fenerbahçe'nin  9 yıldır formasını giydiği futbolcuya yabancılara gösterdiği bonkörlüğü göstermesini beklerdim.
 

Yücel İldiz'den Gökhan Gönül yorumu


Yücel İldiz/ Teknik Direktör: Kulüp politikaları açısından bakıldığında Fenerbahçe, geçen sezon Şener'i alarak Gökhan'ın arkasını doldurdu. Ekonomik şartlar açısından Fenerbahçe bu kararında haksız sayılmaz. Ancak saha içine bakıldığında her hoca Gökhan Gönül gibi bir oyuncuyu ister. Sadece saha içine bakacak olursak. Büyük kayıptır. Beşiktaş'a giderse Gökhan Gönül orda müthiş olur. 
 

Haldun Domaç'tan Gökhan Gönül yorumu


Haldun Domaç/Gazeteci:  Gökhan gitmesi yanlış. Gökhan'ın yaşı üzerinden politika yürütülüyorsa Bruno Alves 34 yaşında onunla neden kontra yapılıyor? Aziz Yıldırım'ın Gökhan konsunda söylediği her şey yanlış: 9 senede kupa kazanan ya da kaybeden sadece Gökhan mı?  Aziz Yıldırım, Türkiye'nin en iyi sağ beki kim diye sorsun. 10 kişiden 10'u Gökhan der. Bunun düşünülmesi gerekiyordu.  Aziz Yıldırım, Gökhan 9 yılda 2 şampiyonluk kazandı dedi. Kendisi 18 yılda 6 şampiyonluk yaşadı. Bu durumda kendisini de sorgulamalı. Caner'de olduğu gibi Gökhan konusunda hatalıdır. Gökhan'ın Beşiktaş'a gidişi ortamı bu şartlarda oluştu. Fenerbahçe'nin  taraftarının gözünde Gökhan'ı istediği para üzerinden itibarsızlaştırma çabası sonuç vermez. 

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.