comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe taraftarlarından Rıdvan Dilmen'e olay protesto

27 Ocak 2017, Cuma 00:29
Fenerbahçe taraftarlarından Rıdvan Dilmen'e olay protesto

Bazı Fenerbahçe taraftarları başkanlık sistemine evet diyen Rıdvan Dilmen'i derbide protesto etti.

FutbolArena - THY Euroleague 20. hafta mücadelesinde Fenerbahçe seyircisi karşısında ağırladığı ezeli rakibi Galatasaray Odeabank'ı 85-80 mağlup etti.
 

Fenerbahçe taraftarları Rıdvan Dilmen'i neden protesto etti?


Tribünler tıklım tıklım dolarken, bir grup Fenerbahçe taraftarı, referandumda 'evet' oyu kullanacağını açıklayan Rıdvan Dilmen'e tepkiliydi.

'SEN BİZİM İÇİN ÖLDÜN'
Başkanlık sistemine evet diyeceğini duyuran Rıdvan Dilmen için ölüm afişi bastıran taraftarlar doğum tarihinin yanına 2017'yi ekleyerek 'Sen bizim için öldün' mesajını verdi.

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Rıdvan Dilmen, başkanlık referandumuyla ilgili bir sosyal medya kampanyası başlatmıştı.

Twitter'da bir video yayınlayan Rıdvan Dilmen, "Vatanımız, ülkemiz çok zorlu bir süreçten geçiyor, adeta bir İstiklal Savaşı. Güçlü bir Türkiye istiyoruz. Güçlü bir Türkiye için evet ben de varım" diyerek "Sevgili Arda Turan, sen de var mısın?" sorusunu yöneltmişti.

Sosyal medyada @beacon isimli Twitter kullanıcısı, Rıdvan Dilmen protestosu sırasında çektiği fotoğrafları ve afişin yakın plan çekimini hesabından paylaştı.

FENERBAHÇE, AVRUPA'DAKİ DERBİYİ KAZANDI

Son periyoda 66-64 geride giren Fenerbahçe, kalan sürede gösterdiği performans ile Galatasaray'ı 85-80 mağlup etmeyi başardı.

İki takım arasında sezonun ilk yarısında Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmayı Fenerbahçe 103-87 kazanmıştı.

Fenerbahçe bu sezon Euroleague'de çıktığı 20 maçta 13 galibiyet ve 7 mağlubiyet elde etti. Beklentilerin altında kalan Ergin Ataman yönetimindeki Galatasaray Odeabank ise turnuvadaki 14. mağlubiyetini tattı.

 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)