comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Simon Kjaer'i satabilir!

26 Şubat 2017, Pazar 13:11
Fenerbahçe Simon Kjaer'i satabilir!

Finansal Fair Play sınırlaması nedeni ile bonservis bedeli verip oyuncu almakta zorlanan Fenerbahçe elindeki yıldızlarını satıp kaynak yaratabilir

FutbolArena - Finansal Fair Play sınırlaması nedeni ile bonservis bedeli verip oyuncu almakta zorlanan Fenerbahçe elindeki yıldızlarını satıp kaynak yaratabilir.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, Avrupa'dan elenen, 22. hafta sonunda ligde liderin 10 puan gerisinde kalan Fenerbahçe'de, Finansal Fair Play kurallarınedeniyle gelecek sezon yapılanmasıyla ilgili ciddi sıkıntılar var. Sarı-lacivertliler, geçen yaz olduğu gibi önümüzdeki Haziran ayında da satmadan, alamayacak. Yani kulüp transferde hiçbir oyuncuya bonservis ödeyemeyecek. Bu engelin gelecek sezonu da tehlikeye atacağını düşünen Fenerbahçe yönetimi, transfer sezonu için kolları şimdiden sıvadı. Yönetim, Avrupa ve Güney Amerika'da sözleşmesi sezon sonunda bitecek oyuncularla ilgili geniş çaplı bir araştırmabaşlattı. Sarı-lacivertliler transferi mümkün olan en az bonservis bedeliyle yapmaya çalışacak.
İYİ BONSERVİS GETİRENE VİZE VERİLECEK

Fenerbahçe bunun yanı sıra para edebilecek tüm oyuncularını da nakite çevirmeyi hedefliyor. Bu noktada en dikkat çeken isim Simon Kjaer. 

Danimarkalı stopere İngiltere'den teklifler olduğu yönetim, tarafından açıkça ifade edilirken, bu oyuncu için beklenen bonservisbedeli 15 milyon Euro. Kjaer dışında gözden düşen Emenike, Van der Wiel ve Fernandao gibi isimlerin de talibi çıkması halinde satışları mümkün görünüyor. Fenerbahçe'nin bedelsiz transfer etmesi beklenen ilk ismi ise Mehmet Ekici.

Ara transferde sarılacivertliler, Mayıs ayında sözleşmesi bitecek Ekici için Trabzonspor'a 2 milyon Euro önermiş ancak bordo-mavililer bu transfere sıcak bakmamıştı. Mehmet Ekici, Fenerbahçe'ye gelme konusunda ısrar edince kadro dışı kalmıştı. Tecrübeli yıldız sözleşmesinin bitimiyle imzayı atacak.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)