comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe - Krasnodar maç sonu Advocaat basın toplantısında muhabiri fırçaladı: "Yalancı..."

23 Şubat 2017, Perşembe 00:18
Fenerbahçe - Krasnodar maç sonu Advocaat basın toplantısında muhabiri fırçaladı:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat'tan, Krasnodar maçı sonrası istifa sorusuna yanıt geldi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Krasnodar maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

"İYİ BAŞLADIK AMA..."
"Maça çok iyi başladık aslında. Ancak bazen şansa ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Devre arasına kadar skoru ancak 1-1'e getirebildik. O dakikaya kadar tüm riskleri alamazdık, çünkü tur gidebilirdi. 

"HAKEM PENALTIMIZI VERMEDİ"

"Maçın 5. dakikasında hakemin vermesi gereken penaltı söz konusu. İlk 15 dakikada rakibi baskı altına aldık ve pozisyonlar üretiyoruz. Hakem vermesi gereken penaltıyı vermedi. Daha sonra Skrtel'in hatasında rakip golü buldu ve işler zorlaştı. Bazı oyuncularımız da bu akşam maç yoktu. Topu çok fazla rakibe verdik. Oyuncularımdan çalışma anlamında şikayetim yok ama gerçekçi olmalıyız ki Krasnodar turu hak etti."

İSTİFA SORUSUNA YANIT!

"Yarın oturup konuşmamız gerekiyor. Devam edip etmemizle ilgili konularla. Neler yapabiliriz onları konuşacağız. Ligde neler yapabiliriz, kupada neler yapabiliriz. Hala yeterince savaşmamız gereken kulvarlvar var. Hala iyi iş çıkarabiliriz."

"BİZİ CHELSEA İLE KIYASLAMAYIN."

"Bizi Chelsea ile kıyaslamayın. Ya da Barcelona. Söz konusu fark sistem değil. Onlar takımda bir eksik olunca 45 milyona oyuncu alabiliyor, biz 5 milyona alamıyoruz."


Advocaat ile Beyaz TV muhabiri arasında tartışma


Beyaz TV muhabiri, "Kendisi de istifa edebilir. Kamuoyunda şöyle algılandı. Hoca gönderilmek isteniyor ama tazminat şartlarını istiyor diye algılandı. Hoca gerçekten böyle mi düşünüyor yoksa sadece o anda yapılan bir açıklama mı? Çünkü yönetime benden daha iyi bir hoca bulursa getirebilirler diye konuştu." şeklinde bir soru sorunca Advocaat sinirlendi. 

Hollandalı teknik adam verdiği cevapta, "Siz bir yalancısınız. Bir hikaye yazıyorsunuz. Bunu kamuoyu değil, siz söylüyorsunuz. İnsanlar söylüyormuş gibi algı yaratıyorsunuz. Belirttiğiniz sebepler gerçek dışıdır. Eğer sorun teknik direktör ise buna karar verecek olan mercih yönetimdir. Bir gün bir şeyler olduğunda size gerçek hikayeyi anlatırım." diyerek tepki gösterdi. 

"BİZ 5 MİLYON EURO'YA FUTBOLCU ALAMIYORUZ."

"Bizi Chelsea ile kıyaslamayın. Aradaki fark sistem değil. Chelsea kadroda bir eksik gördüğü zaman 35 milyon euro'ya futbolcu alabiliyor. Biz 5 milyon euro'ya futbolcu alamıyoruz. Aradaki fark bu."


Fenerbahçe - Krasnodar maç sonu muhabirden Advocaat'a gönderme


Fenerbahçe - Krasnodar maçı sornasında basın toplantısında Dick Advocaat'a, "Krasnodar'ın golcüsü Smolov'u nasıl buldunuz? Rusya'da süper star olarak adlandırılıyor." şeklinde bir soru yöneltildi. Hollandalı teknik adam ise "İyi bir oyuncu ama süper star değil. Eğer süper star olsaydı Krasnodar'da oynamazdı. Ya da Fenerbahçe'de..." diye yanıt verdi. 

Hollandalı teknik adamın bu açıklamasıan bir basın muhabiri, "Siz Smolov süper star olsaydı Fenerabahçe'de oynamaz dediniz ama Anelka 26 yaşında bu kulübe geldi, hatırlatayım." diye cevap verdi. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)