comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, küme düşme potasına diş geçiremiyor

29 Ocak 2017, Pazar 21:23
Fenerbahçe, küme düşme potasına diş geçiremiyor

Fenerbahçe bu sezon şampiyonluk mücadelesi veren rakiplerine karşı üstün bir oyun oynarken düşme potasındaki takımlara puan kaybediyor.

FutbolArena Analiz - Fenerbahçe bu sezon sahasında oynadığı ilk üç sıra takımlarına karşı çok etkili savunma yaptı ve 7 puan topladı.

Fenerbahçe sahasında 2-0 kazandığı Galatasaray maçında rakibine sadece bir isabetli şut çektirirken 0-0 biten Beşiktaş maçında ise kalesinde isabetli şut bile görmemişti. Medipol Başakşehir maçında da Fenerbahçe maçı 1-0 kazanırken rakibine sadece iki isabetli şut çektirdi. Fenerbahçe toplam 270 zorlu dakikada ilk üç sıra takımlarına toplamda sadece üç isabetli şut çektirdi. 


Fenerbahçe küme düşme potasındaki takımları neden yenemedi?


Fenerbahçe üst sıra takımlarını sahasında kilitlerken düşme potasındaki rakipleri Kayserispor'u içeride ve dışarıda, Adanaspor'u ve Alanyaspor'u ise 3 maçı sahasında oynamasına rağmen hiç yenemedi. Üstelik Fenerbahçe bu dört maçta tam 10 gol yedi ve bu maçlarda kalesinde tam 22 isabetli şut gördü.
Galatasaray, Beşiktaş ve Başakşehir'den hiç gol yemeyen ve sadece 3 isabetli şut çektiren Fenerbahçe'nin Kayserispor, Adanaspor ve Alanyaspor karşısında 4 maçta 10 gol görmesi ve hiç kazanamaması ise sarı lacivertlilerin maç seçtiği yorumlarına neden oluyor. 

Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe, Gençlerbirliği karşısında da kazanmasına rağmen çok fazla pozisyon verdiği bir maç oynamıştı. Sarı lacivertliler 3-3'lük Kayserispor maçında kalelerinde 13 şut görürken bunların 6'sı kaleyi tutmuş. 1-1'lik Alanyaspor maçında 7 şutun 5'i ve 2-2'lik Adanaspor maçında da 8 şutun 4'ü Fenerbahçe kalesini bulmuştu. Fenerbahçe son olarak Kayserispor'a deplasmanda 4-1 yenildi ve kalesinde tam 7 isabetli şut görürken rakibine 15 şut attırdı.


Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)