comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Haberleri: Mehmet Topuz'un maliyeti ne kadar?

23 Haziran 2016, Perşembe 20:17
Fenerbahçe Haberleri: Mehmet Topuz'un maliyeti ne kadar?

Fenerbahçe'de 7 sezon geçiren Mehmet Topuz, çok gürültülü geldi ancak sessiz sedasız veda ediyor. 

FutbolArena Detay - Fenerbahçe'de Mehmet Topuz devri kapandı. 2009-2010 sezonu başında tam 9 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer edilen Mehmet Topuz 7 sezon geçirdiği Fenerbahçe'de bazı sezonlarda iyi maçlar çıkarsa da genel olarak beklentinin oldukça altında kaldı. 


Aziz Yıldırım şov yapmıştı!


Beşiktaş ve Fenerbahçe 2009 yılında Mehmet Topuz'un transferi için kıyasıya bir yarışa girmiş ve Aziz Yıldırım, Mehmet Topuz'u helikopteri ile birlikte gidip almıştı. Dönemin Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'e karşı yapılan bu gövde gösterisi, Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarları arasında günlerce konuşulmuştu. 


Mehmet Topuz, Fenerbahçe'den ne kadar para kazandı? 


7 sezon Fenerbahçe'de oynayan Mehmet Topuz 2009 yılında Fenerbahçe'ye transfer olduğunda kulüpler KAP'a oyuncu maaşlarını bildirmiyordu. Ancak o günlerde çıkan haberler Mehmet Topuz'un yıllık 2.5 milyon Euro alacağı yönündeydi. 

2013-2014 sezonu başında ise Mehmet Topuz ile sözleşme uzatıldı ve beklentileri yeterince karşılayamayan Mehmet Topuz, maaşında da ciddi bir indirimi kabul etti. Mehmet 3 yıllık, yılda 1 milyon Euro kazanacağı bir anlaşmaya imza atmıştı. 
Buna göre Yozgatlı oyuncu toplamda Fenerbahçe'den 10.5 milyon Euro maaş aldı. 9 milyon Euro bonservis bedeli ve Mehmet Topuz'un 7 sezonda aldığı maç başı ücretleri hesaba katarsak Fenerbahçe'nin Mehmet Topuz'a harcadığı para 20 milyon Euro'yu geçiyor! 


Serdar Kesimal ve Raul Meireles de 30 Milyon Euro'nun üzerinde...


Öte yandan dün sözleşmesi biten isimlerden Serdar Kesimal 5 sezonda Fenerbahçe'den 6 milyon Euro kazandı. Serdar'ın bonservisi ise 4.750 milyon Euro'ya gelmişti. Buna göre Fenerbahçe'nın Serdar için harcadığı para 10.750 milyon Euro'yu buldu. 

Portekizli oyuncu Raul Meireles ise 10 milyon Euro'ya transfer edilmişti. 4 yıl da toplam 10 milyon Euro da maaş aldı ve maç başları hariç Fenerbahçe'ye 20 milyon Euro'ya patladı. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.