comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Haberleri: Gökhan Gönül'ün Aziz Yıldırım beklentisi

10 Haziran 2016, Cuma 11:19
Fenerbahçe Haberleri: Gökhan Gönül'ün Aziz Yıldırım beklentisi

Fenerbahçe'den ayrılma kararı alan Gökhan Gönül'ün bu süreçte yaşananlarla ilgili görüşleri ortaya çıktı.

FutbolArena - Fenerbahçe ile sözleşmesi sona eren ve takımdan ayrılacağını açıklayan Gökhan Gönül'ün Aziz Yıldırım'a karşı bu süreçte yaşadığı kırgınlıkları Milliyet Gazetesi'nden Tayfun Bayındır köşesine taşıdı.

İşte Tayfun Bayındır'ın köşe yazısı;
Ve Fenerbahçe'de Gökhan Gönül devri bitti...Tıpkı Alex de Souza gibi, Ümit Özat gibi, sarı-lacivertli takımda kaptanlık mertebesine kadar yükselmiş olan Gökhan Gönül de adeta Fenerbahçe'den koparıldı. 

Oysa başkan Aziz Yıldırım'ın bir telefonu Gökhan'ın kalması için (hem de Fenerbahçe'nin istediği koşullarda) yetecekti... Ne var ki menejer Ahmet Bulut'a olan kızgınlık yüzünden milli takımın sağ beki, Fenerbahçe'nin kaptanı sıradan bir oyuncu gibi değerlendirildi ve (çok para istiyor) denilerek dışlandı... Haftalardır Gökhan Gönül ile konuşuyorum. Ankara'da başlayan ve güçlü temellere dayalı dosluğumuz nedeniyle bu konuşmalarımız hiçbir zaman haber noktasına gelmedi... Aziz Yıldırım'ın önce Ercan Güven'e yaptığı açıklamaları, sonra da Mali Kongre'deki sözleri Gökhan'ı bir hayli yaraladı. Çok iyi bir Fenerbahçeli olan eşi ile yaptığı konuşmalar ve onun telkinleriyle frene basan Gökhan, bir yöneticiden gelen “Başkan seninle ilgili açıklamasını yaptı. Başka bir şey olmayacak. Ya imzalasın ya da gitsin diyor” biçimindeki sözleri üzerine son kararını verdi.

‘Aklım burada olmalı'
 
Dün öğle saatlerinde Marsilya'dan Ahmet Bulut'u arayarak “Benim için Fenerbehçe bitti ağabey. Kısa bir açıklama yap ve Avrupa Şampiyonası bitene kadar da bana transfer ile ilgili hiç bir şey söyleme. Aklım burada olmalı” dedi...
 
Aşağıdaki açıklamalar benim Gökhan ile dün Marsilya'da yaptığım görüşmeden özetlediklerim. Yazmadıklarım ve yazamadıklarım da var... 

İşte Gökhan'ın ağzından çıkanlar;        
     
“Başkanın bir süredir hakkımda yapmış olduğu açıklamalar beni çok rahatsız etti. Ben bugüne kadar varını yoğunu Fenerbahçe'ye vermiş, ailesi Fenerbahçeli olan, bu takımın kaptanlığına getirilmiş biriyken kendi camiasında para peşinde koşan biri olarak gösterildim. Bunların hiçbiri doğru değil. Bu beni çok üzdü. Bugüne kadar başkandan beklediğim tek bir şey vardı; ‘Sen bizim evladımızsın, sen iyi bir Fenerbahçelisin' dese, bir telefon bana yetecekti. Çok kırıldım.

Başkan ben bunları beklerken tam tersi 8 yılda benimle iki kere şampiyon olduklarını söyledi. Bunca yıldır kaçan şampiyonluklar sadece benim yüzümden mi? Daha fazla spekülasyona girmek istemiyorum. Ne kendimi, ne kulübü zorda bırakmak istiyorum. Ama herkes bilsin, ben vicdanen rahatım.”

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.