comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Haberleri: Galatasaray derbisi için suç duyurusu

11 Haziran 2016, Cumartesi 14:14
Fenerbahçe Haberleri: Galatasaray derbisi için suç duyurusu

Fenerbahçe Kulübü'nün, 2012 yılında Saracoğlu Stadı'nda oynanan Galatasaray derbisinde görev alan polislerle ilgili suç duyurusunda bulunduğu iddia edildi.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin 12 Mayıs 2012 yılında Galatasaray ile Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan şampiyonluk maçında görev alan polislerin kasıtlı olarak olay çıkardığı iddiasıyla savcılığı suç duyurusunda bulunduğu öne sürüldü.
 

Fenerbahçe'den Galatasaray derbisiyle ilgili suç duyurusu


Hürriyet'in haberine göre; Savcılığa yaptıkları suç duyurusunda, “3 Temmuz 2011 şike, balyoz, askeri casusluk kumpaslarının da FETO/PDY yapılanmasının faaliyetleri olduğu ortaya çıkarılmış ve bu yapıya karşı çeşitli operasyonlar başlatılmıştır” diyen sarı lacivertliler 2 yıl önceki derbide yaşanan olaylar için de şu saptama ve talepte bulundu:

“Saha içinde ve saha dışında polis ile Fenerbahçe taraftarları arasında yaşanan hadise futbol fanatizmi ile izahı mümkün olmayan, ustaca planlanmış, gerçekleştirilmiş bir hadisedir. Bu operasyonun Fenerbahçe forması giymiş paralel yapıya mensup bazı polislerce yapıldığına ilişkin bilgilerin basında yer alması üzerine sorumluların tespiti ve cezalandırılması için işbu suç duyurusunda bulunmak mecburiyeti hasıl olmuştur.”

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.