comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Haberleri: Şekip Mosturoğlu'dan Mehmet Topal ve Gökhan Gönül açıklaması

05 Haziran 2016, Pazar 16:17
Fenerbahçe Haberleri: Şekip Mosturoğlu'dan Mehmet Topal ve Gökhan Gönül açıklaması

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Celal Doğan, Gökhan Gönül ve Mehmet Topal hakkında açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu yapılan eleştirilere cevap verdi. Mosturoğlu'nun konuşması sırasında başkan Yıldırım, tekrar genel kurulun yapıldığı alana geldi.

Konuşmaların ardında yönetim kurulu adına söz alan Mosturoğlu, kulübün borç batağında olduğuna yönelik eleştirilerin doğru olmadığını aktararak, "UEFA'yla yaptığımız anlaşma borç batağında olduğumuz anlamına gelmez. Bu, kar zararla ilgili bir şeydir. Bu zararı gördüğümüz için sezon başında yaptığımız harcamalarla şampiyon olup, Şampiyonlar Ligi'ne kalmak istedik. Öyle bir stratejimiz vardı." diye konuştu.
 

Şekip Mosturoğlu'dan Celal Doğan açıklaması


Mosturoğlu, Fenerbahçe'nin marka değerinin Avrupa'da ilk 30'da olduğunu da vurguladı.
Beşiktaş'ın yaptığı statla ilgili Spor Genel Müdürlüğünden yardım aldığını belirten Mosturoğlu, "Spor Genel Müdürlüğü, Beşiktaş'ın stadı için 50 milyon lira yardım yaptı. Yaklaşık 15 milyon avro eder. Spor Genel Müdürlüğü bizle bu anlaşmayı yapsa UEFA'yla anlaşma yapmamıza gerek kalmazdı. Bu ayrımcılık değil mi?" ifadelerini kullandı.

Sarı-lacivertli kulübün asbaşkanı, HDP İstanbul Milletvekili Celal Doğan'ın ihracıyla ilgi verilen dilekçeyi de değerlendirmeye alacaklarını kaydetti.

Hulusi Belgü'ye de cevap veren Mosturoğlu, "Kombinenin iptal edildiğine dair dekont getir senden yönetim olarak ayağa kalkarak özür dileyeceğiz." dedi. Bunun üzerine Mosturoğlu'yla Belgü arasında kısa bir tartışma yaşandı.
 

Mehmet Topal ve Gökhan Gönül, Fenerbahçe'den ayrılacak mı?


Mosturoğlu, kulüple sözleşmeleri biten futbolcular Mehmet Topal ve Gökhan Gönül'le ilgili de açıklamalarda bulundu.

İki futbolcuya da iyi teklif yaptıklarını ve ikisinden de Fenerbahçeliliklerini ortaya koymalarını beklediklerini anlatan Mosturoğlu, "Verdiğimiz tekliflerle onlara kapımız açıktır. Caner Erkin'le de görüştük. Önümüzdeki birkaç yıl Türkiye'de oynamak istemediğini söyledi, biz de saygı gösterdik." değerlendirmesinde bulundu.

Şekip Mosturoğlu, futbolcu Josef de Souza'ya yapılan eleştirilere de tepki göstererek, muhalefeti yapıcı olmaya davet etti.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.