comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Haberleri: Aziz Yıldırım'a verilen ceza ne anlama geliyor?

03 Haziran 2016, Cuma 20:40
Fenerbahçe Haberleri: Aziz Yıldırım'a verilen ceza ne anlama geliyor?

Her maç öncesi karakola gidecek ya da ceza ödeyecek. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Eylül ayından itibaren spor müsabakalarını izleyebilecek.

FutbolArena Detay - 5 Şubat'ta oynanan Antalyaspor maçı sonrası "Şikenin kralını Galatasaray yapmıştır" diyen Aziz Yıldırım, 6222'den 3 ay seyirden men cezası aldı.

Ceza, 7 Galatasaray taraftarının şikayeti üzerine  Antalya Cumhuriyet Savcılığı Spor Savcısı Mustafa Şeran tarafından verildi. Şeran, Yıldırım hakkında, 6222 sayılı Sporda Şiddet Yasası'nın 22. maddesine dayanarak, 3 ay seyirden men cezası verdi. Karar yürürlüğe girdi.
 

Aziz Yıldırım'ın maçları izleyebilecek mi?


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım bu cezayla Fenerbahçe'nin  hiç bir spor müsabakasını izleyemeyecek. Yıldırım'ın cezası Eylül ayında bitecek. Yıldırım, Eylül ayından itibaren spor müsabakalarına girecek.
 

Aziz Yıldırım her maç öncesi karakola gitmek zorunda


Yıldırım aldığı bu cezayla Fenerbahçe'nin Anadolu Efes'le oynadığı Basketbol Ligi final serisi maçlarını izleyemeyecek. Yıldırım bu karşılaşmalardan önce ikamet ettiği yerde bulunan karakola gidip maça gitmediğine dair imza verecek. Yıldırım imzaya gitmediği her maç öncesi 500 TL para cezası ödeyecek.
 

Aziz Yıldırım - Savcı Mustafa Şeran tartışması


Bu arada Aziz Yıldırım kendisine 622'den 3 ay ceza veren savcı Mustafa Şeran ile Antalya'da oynanan Galatasaray - Fenerbahçe Türkiye Kupası final maçında tartışmıştı.

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.