comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fenerbahçe eski yöneticisi Murat Aşık'tan Van Persie'ye verilen cezaya tepki

09 Şubat 2017, Perşembe 19:45
Fenerbahçe eski yöneticisi Murat Aşık'tan Van Persie'ye verilen cezaya tepki

Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından PFDK'nın Tosic ve Van Persie'ye verdiği cezalar hakkında eski Fenerbahçe yöneticisi Murat Aşık'tan eleştiri geldi. 

FutbolArena Röportaj - Ziraat Türkiye Kupası'nda olaylı geçen Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından cezalar açıklandı. PFDK'dan yapılan açıklamada Beşiktaş'tan Dusko Tosic'e 4 maç, Şenol Güneş'e 1 maç ceza gelirken, yönetici Metin Albayrak ise 4 ay 15 gün hak mahrumiyeti cezası aldı. 


Fenerbahçe eski yöneticisi Murat Aşık'tan TFF'ye Van Persie'ye verilen ceza hakkında tepki


Fenerbahçe eski yöneticilerinden Murat Aşık, PFDK'nın Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından açıkladığı cezalarla ilgili olarak özellikle Van Persie'ye verilen 3 maçlık cezanın fazla olduğunu söylerken, Futbol Federasyonu'nun ise aynı tutumunu devam ettirdiğini söyledi. 

FutbolArena'ya konuşan Murat Aşık'ın cezalar hakkındaki görüşleri şu şekilde: "Van Persie'ye verilen ceza hakemin görüş alanında oluyor ama hakem raporuna yazmıyor. Van Persie yayıncı kuruluşun görüntüleri sonrasında sevk ediliyor. Normalde Tosic'in farklı akreditasyon kartıyla maç izlemesi alt sınırda 13 maç cezadan başlıyor. Ancak Tosic'e verilen 4 maçlık ceza aslında 2 maç! Zaten bir eylem sonucu direkt kırmızı gördüğü için en az 2 maç oluyor. Kesinlikle az."
"FEDERASYON AYNI TUTUMU SÜRDÜRÜYOR."

"Van Persie'nin cezası farklı. Hakemin görüş alanındaki bir pozisyon. Ancak dediğim gibi Tosic'e 4 maç ceza veriliyorsa Van Persie'ye daha az ceza verilmeliydi. 3 maçlık ceza çok ağır. Gerçekten federasyon son zamanlardaki tutumunu devam ettiriyor. Tosic direkt kırmızıdan atılıyor, farklı akreditasyon kartıyla maçı izliyor ama 4 maç ceza alıyor, Van Persie ise 3 alıyor. Onun dışında Beşiktaş'a verilen seyircisiz oynama cezası da yine verilmiş olmak için verilen bir ceza. Anlam vermek mümkün değil."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"