comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe duvarı gole izin vermiyor!

08 Aralık 2016, Perşembe 23:24
Fenerbahçe duvarı gole izin vermiyor!

Fenerbahçe stoperleri Kjaer ve Skrtel yüksek performanslarına devam ediyorlar.

FutbolArena Analiz - Fenerbahçe'nin yıldız stoperleri Simon Kjaer ve Martin Skrtel son haftalardır Fenerbahçe'nin savunmasını sağlamlaştırdı. 

SİMON KJAER - MARTİN SKRTEL İKİLİSİ FARK YARATIYOR
Üstün fiziklerinin yanı sıra tecrübeleriyle de savunmada açık vermeyen ikili, Galatasaray ve Beşiktaş derbilerinden sonra Feyenoord hücumcularına da aman vermediler. 

Son 10 maçta 5 gol yiyen Fenerbahçe bu gollerin 2'sini Skrtel ve Kjaer'in oynamadığı Türkiye Kupası maçında Gençlerbirliği karşısında yemişti. O maçı çıkarırsak bu ikilinin beraber oynadığı son 9 maçta sadece 3 gol yiyen Fenerbahçe, Beşiktaş beraberliği dışındaki diğer 8 maçı ise kazandı.

KJAER VE SKRTEL FEYENOORD GOLCÜLERİNE AMAN VERMEDİ

Son olarak Feyenoord deplasmanında duvar ören ikili savunmada çok yüksek istatistik rakamlarına ulaştı. Beraber oynadıkça birbirlerine daha da çok alışan tecrübeli stoperler Feyenoord maçında istatistik rekoru kırdılar.

İki stoper toplam 13 ikili mücadele kazanırken 13 de hava topu mücadelesi kazandılar. Skrtel ve Kjaer toplamda tam 27 kez pozisyon uzaklaştırdılar. Kjaer 4 kez şutu vücuduyla bloke ederken, Skrtel de 4 kez rakiplerin paslarını kesti.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)