comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe 'devletten 150 milyon TL istiyor' haberini yalanladı

05 Eylül 2016, Pazartesi 07:07
Fenerbahçe 'devletten 150 milyon TL istiyor' haberini yalanladı

Fenerbahçe kulübü Kenan Evren Lisesi için yapılan harcamaları devletten talep edildiği yönündeki haberi yalanladı. 

FutbolArena - Fenerbahçe yönetimi Kenan Evren Listesi karşılığında yaptırdıkları 3 okula karşılık faiziyle birlikte devletten 150 milyon TL'ye yakın bir paranın kendilerine verilmesini istiyor. Fenerbahçe yöneticilerinin bu anlaşmanın çok karlı olmadığını savunduğu ve bu nedenle para iadesinin daha doğru olacağına inanıyor. 

PARANIN İADESİ İÇİN DEVLET YETKİLİLERİYLE BİR ARAYA GELİNECEK
Hürriyet'in haberine göre;
Fenerbahçe cephesi Kenan Evren Lisesi'nin yıkılma tehlikesi olduğunu belirti ve bu okulun yerine devlet tarafından yeşil alan ve otopark yapılabileceğini vurguladı. Paranın iadesi için devlet yetkilileriyle bir araya gelmesi beklenen Fenerbahçeli idareciler çıkış yolu arayacak. Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliyet Bakanlığı ile yaşanan sorunlar nedeniyle Fenerbahçe kulübü okullar için harcanan paranın bankalardan kredi olarak çekildiğini ve bunun kulüpleri için önemli bir borç yükü doğurduğunu belirtti. 

FENERBAHÇE'DEN YALANLAMA

Fenerbahçe kulübü bu haberi resmi internet sitesinden yalanladı. Kulüpten yapılan açıklamada, 

Bugünkü Hürriyet Gazetesi'nde “3 Okul için 150 Milyon” başlıklı haber gerçeği yansıtmamaktadır.

Başkanımız ve yöneticilerimizin Ankara ziyaretinde, haberde yer aldığı şekliyle bir diyalog yaşanmamış olup, haber içerisindeki bilgiler de gerçek dışıdır.
Kulübümüzün, Kenan Evren Lisesi konusundaki planlarında herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. Bu tür gerçek dışı haberlere itibar edilmemesini kamuoyundan rica ederiz" ifadelerine yer verildi. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.