comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

"Fenerbahçe, büyük Kasımpaşa gibiydi"

20 Şubat 2017, Pazartesi 09:11

Spor yazarı Uğur Meleke, Fenerbahçe'nin Kasımpaşa ile oynadığı maçı değerlendirdi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Fenerbahçe kendi sahasında Kasımpaşa ile golsüz berabere kaldı ve şampiyonluk yolunda büyük yara aldı. Spor yorumcusu Uğur Meleke, Dick Advocaat'ın sahaya sürdüğü kadroyu eleştirdi.


Uğur Meleke'nin Hürriyet Gazetesi'ndeki köşe yazısı


Fenerbahçe dün öyle bir on birle başladı ki, sahadaki en yetenekli sarı lacivert formalı Mehmet Topal'dı desek, çok fazla yanılmış olmayız sanırım.
Alper Potuk, Van Persie ve Lens yok. Sow, Afrika Kupası'ndan çok gerilemiş döndü. Zaten az sayıda kaliteli oyuncusu olan Fenerbahçe bir de bu klas ayaklardan yoksun olunca, Kasımpaşa'nın bir boy büyüğü gibiydi esasen. Ya da, Kasımpaşa, küçük Fenerbahçe gibi. İki tane savaşçı takım, mücadeleleri başarılı. Sahaya iyi yerleşiyor, hemen hemen hiç boşluk vermiyorlar. Ama o kadar. Sanki 90 değil 900 dakika oynasalar, kimse kimseye gol atamayacak gibi... 

Tabii ki Fenerbahçe'nin bu sorunları dün başlamadı, devre arasında yetenekli orta saha transferi yapılmadığında şampiyonluk şansı azalmıştı zaten. Ama dünyada yetersiz kadroyla mücadele veren ilk hoca Advocaat değil, sonuncusu da Advocaat olmayacak. Kadronuz yetersiz olabilir, ancak siz bazen ufak detaylar yakalayıp kazanırsınız bazı maçları. Kapanan takımlara karşı, yani küçük Fenerbahçelere karşı henüz öyle bir sihir göremedik Advocaat'tan.
MANASIZ ŞUTLAR

Dün akşam mesela Fernandao girerken Sow sahada kalamaz mıydı? Tüm hatlarıyla kapanan Kasımpaşa'ya karşı Mehmet-Souza-Ozan'ı 75 dakika bir arada sahada tutmanın anlamı neydi ki? Fenerbahçe'nin Antalya, Alanya, Kayseri, Gençlerbirliği gibi benzer maçlardan farklı yaptığı tek şey, hedefsiz, zamansız uzaktan şutlardı. Stoch, Souza, Ozan, Mehmet birbirinden manasız 6 şut çektiler uzaktan. Hepsi bu! Geçen hafta Başakşehir'e karşı da bire bir aynı topu oynayan Kasımpaşa'yı izleyip bunu mu bulabildiniz çözüm olarak? Sadece Advocaat değil, ekibinin de genel olarak başarısız olduğunu düşünüyorum şu 4 günlük süreçte.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)