comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe bedava bilet mi dağıttı?

30 Eylül 2016, Cuma 16:02
Fenerbahçe bedava bilet mi dağıttı?

Sarı-lacivertli ekibin, Feyenoord mücadelesinde tribünler son dönemlerde hiç olmadığı kadar doluydu. Bunun en büyük sebebinin bedava verilen biletler olduğu ifade ediliyor.

FutbolArena Özel – UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe sahasında ağırladığı Feyenoord'u 1-0'lık skorla mağlup etti.
 
Karşılaşmanın en dikkat çeken yönlerinden birisi Şükrü Saracoğlu tribünlerinin uzun süredir hiç olmadığı kadar dolu görünmesiydi. Bilindiği üzere Fenerbahçe'de iç saha maçlarındaki taraftar sayısı geçen sezondan bu yana azalarak devam ediyor. Bu sezon öncesinde Genç Fenerbahçeliler taraftar grubu da yönetime tepki olarak iç saha karşılaşmalarına girmeyeceğini açıklamıştı. Fenerbahçe bundan önceki iç saha mücadelelerini yaklaşık 12-15 bin civarında taraftar önünde oynamıştı.
 
Dünkü Feyenoord mücadelesinde ise tribünlerin yarısından fazlası doluydu. Genelde bu tür durumlarda bilet fiyatlarının en düşük olduğu kale arkası tribünleri dolarken, Numaralı ve Maraton gibi bilet fiyatlarının pahalı olduğu yerlerde taraftar sayısı az olurdu. Feyenoord karşısında ise Maraton tribünü stadın full çektiği dönemlerdeki kadar doluydu. Dikkat çeken bir başka detay da oturma düzeniydi. Normalde gelir düzeyi yüksek insanların olduğu Maraton tribününde merdiven oturma düzeninde bir problem olmaz, merdiven boşluklarına da kimse oturmazdı. Feyenoord maçında ise merdiven boşlukları bir yana, koltuk araları bile görünmüyordu.
 
Tüm bu yaşananların sebebi ortaya çıktı. Uzun süredir taraftarından yoksun kalan Fenerbahçe Kulübü, Fenerbahçe spor okullarındaki öğrencilerin velilerinin ve kulüp personellerinin telefonlarına davetiye mesajları gönderdi. Kulüp personelleri ve aileleri ile birlikte öğrencilerin velileri Feyenoord maçına ücretsiz davet edildi. Bu mesaj üzerine kulübe başvuran veliler, bedava biletlerle stada girdiler.
 
Velilere gelen mesajlardan bazıları sosyal medyada paylaşılırken, Fenerbahçe Kulübü başkan adaylarından Hulusi Belgü de yaşanan duruma tepki gösterdi.

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA GELDİ
Öte yandan Fenerbahçe Kulübü, FutbolArena'nın bu haberinden sonra resmi siteden konuyla ilgili bir açıklama yaptı. İşte sarı lacivertlilerin açıklaması:

"29 Eylül 2016 Perşembe günü sahamızda oynadığımız UEFA Avrupa Ligi karşılaşmasında, Fenerbahçe Spor Okulları'ndan öğrencilerimiz, Fenerbahçe Koleji'nden öğrencilerimiz ve altyapıdan sporcularımız ve aileleri tribünlerde yerlerini almışlardır.

Bundan sonra oynanacak olan karşılaşmalarda da, kendilerine belirli bir kontenjan yer ayrılacak, bilet ücretleri ise yöneticilerimiz tarafından karşılanacaktır.

Bu vesileyle, Feyenoord karşısında takımımızı yalnız bırakmayan tüm taraftarlarımıza teşekkür ederiz."
 
İŞTE VELİLERE GELEN MESAJ


 
BAŞKAN ADAYI BELGÜ'NÜN TEPKİSİ


 
Haber: Rıdvan AKSU

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.