comScore

FutbolArena TV

Fenerbahçe'nin Yeni Transferi Osayi'nn Hikayesi | "Odama Gittim Ve Ağladım"

26 Ocak 2021, Salı 14:36

Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ederken 4,5 yıllık anlaşma sağlanan Osayi Samuel, İstanbul'a geldi. Bu sabaha karşı Türkiye'ye gelen genç futbolcunun sağlık kontrollerinin ardından 4,5 yıllık sözleşmeye imza atacağı kaydedildi.

OSAYI SAMUEL'İN HİKAYESİ
Geçtiğimiz yıl nisan ayında The Independent'a röportaj veren genç futbolcu, Blackpool'da kariyerine başladığı dönemlerden QPR'a transfer sürecine kadar yaşadıklarını anlattı.

"ODAMA DÖNDÜM VE DUA ETMEYE BAŞLADIM"

2017 yılında transfer döneminin kapanmasına saatler kala Blackpool'un sahibini arayarak QPR'a gitmesine izin vermesi için yalvardığını belirten Osayi-Samuel, "Blackpool'un kağıtları imzalamasını bekliyorduk ama birdenbire beni görmezden geldiler. Menajerim, kulüp müdürünü aradı ama yapabileceği bir şey yoktu. Hatta kulüp sahibine mesaj atmaya başladı. Ben de bir yandan ona ulaşmaya çalışıyordum. Hiç kimse ne olduğunu anlayamamıştı. Otelde odama döndüm ve dua etmeye başladım. O arada annemle konuştum, menajerim de beni sakinleştirmeye çalışıyordu. Çok üzgündüm. Umutlarım, hayal kırıklığına dönüşüyordu. Çok kızgındım. Sonra birden menajerim aradı ve evrak işlerinin bittiğini söyledi. Bugün bile hala bunun nasıl olduğunu bilmiyorum. Birkaç dakika sonra QPR'dan Ian Holloway aradı ve beni transfer ettikleri için çok mutlu olduklarını söyledi. O an rahatlamıştım." dedi.

Fenerbahçe Videoları