comScore

FutbolArena TV

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'ın Emenike kararı

30 Haziran 2017, Cuma 13:44

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'ın göreve başlamasının ardından Volkan Şen, Van der Wiel ve Emmanuel Emenike'yi kadro dışı bırakmasının perde arkasına FutbolArena ulaştı.

Fenerbahçe'nin Emenike'yi kadro dışı bırakma sebebi


Emenike, kendisini ilk döneminde Karabükspor'dan transfer eden Aykut Kocaman'a büyük saygı duyuyordu ancak işler istenildiği gibi gitmedi. Sprtak Moskova - Fenerbahçe maçında oyundan çıkarken Aykut Kocaman'ın elini öpen Emenike, bu ikili ilişkiye rağmen disiplinsiz tavırlarının kurbanı oldu.

FutbolArena'nın edindiği bilhilere göre yönetim yeni sezon öncesi Emenike'nin kadro dışı kalmasını istedi ve son kararı Aykut Kocamana bıraktı. 

Kocaman, Emenike ile ilgili yaptığı çalışmada geçen sezon takım disiplinini bozması sebebiyle yönetimle aynı kararı aldi.  Benzer sorunların devam edeceğini öngören tecrübeli çalıştırıcı, "Takım herkesten önce gelir " dedi ve Emenike'yi kadro dışı bıraktı.

Emenike hangi takıma transfer olacak?


Spartak Moskova yönetimi yeni sezon öncesi devam eden kamp çalışmalarında basın mensuplarının transfer sorularını yanıtladı. Gazetecilerle yapılan görüşmede Emenike'nin de ismi geçti ve şok bir açıklama yapıldı.

FutbolArena'nın derlediği habere göre; Spartak Moskova yönetiminden yapılan açıklamada, "Emenike eskisi gibi değil. Son dönem form durumunu takip ettik ve izledik. Eski gücünde değil. Bizim güçlü bir kadroyla Şampiyonlar Ligi'ne girmemiz gerekiyor. Bu yüzden transferden vazgeçebiliriz. Çünkü giderek tavrımız negatif yönde ilerliyor." ifadelerine yer verildi. 

Spartak Moskova yetkilileri Emenike hakkında ayrıca, "Özel hayatıyla ilgili de durumlar aldık. Problemler yaşadığını duyduk. Biz bunu açıkçası bilmiyorduk." ifadelerine yer verildi. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Fenerbahçe Videoları