comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

"Zenit artık Fenerbahçe karşısında favori değil"Rus yazarın yorumları

05 Şubat 2019, Salı 22:53

Rus yazar Anatoly Romanov, UEFA Avrupa Ligi'nde 12 Şubat'ta İstanbul'da oynanacak olan Fenerbahçe - Zenit maçını değerlendirdi. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Avrupa Ligi'nde 12 Şubat'ta Fenerbahçe ile Zenit arasında oynanacak olan maç önesinde Rus basınında Championat yazarı Anatoly Romanov, Fenerbahçe'de birçok şeyin değiştiğini ve Zenit'in artık favori olmadığını yazdı. 

Anatoly Romanov'un yazısı şu şekilde:
"Sezonun ilk yarısında düşme hattında yer alan Fenerbahçe, beklenildiği gibi ara transfer dönemini hareketli geçirdi. Sadık, Serdar, Tolgay, Miha Zajc, Moses gibi çok önemli isimler kadroya alındı. En gösterişli transferleri ise Victor Moses oldu. Moses daha ilk maçlardan katkı sağlamaya başladı bile.""FENERBAHÇE'NİN KADROSU ARTIK DAHA İYİ"

"Bireysel olarak baktığımızda Fenerbahçe'nin çok güçlü bir kadrosu var. Direkt oynamayan Isla bile Şili Milli takım futbolcusu. Teknik olarak iyi ve donanımlı bir sağ bek. Sergei Semak'ın şu anda Fenerbahçe'de en fazla çekindiği Moses'ın kanadı olacak. Özellikle son maçlarda rakip yarı sahada hızlı kanat akınlarıyla pozisyona girebiliyorlar. Semak bundan çekiniyor ve İstanbul'da kesinlikle önlem alacaktır."

Anatoly Romanov, "Kura çekimi yapıldığında Zenit net favori gösteriliyordu. Ancak o dönem Fenerbahçe çok kötü durumdaydı. Belki hala istedikleri pozisyonda değiller ama şimdi şüphesiz daha moralli ve güçlüler. Semak da çekiniyor. Zenit artık favori değil." ifadelerini kullandı. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)