comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Yusuf Namoğlu'ndan VAR açıklaması: 'Fenerbahçe maçında...'

24 Ekim 2018, Çarşamba 19:23
Yusuf Namoğlu'ndan VAR açıklaması: 'Fenerbahçe maçında...'

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, Süper Lig'de bu sezon ilk kez uygulanan VAR sistemi hakkında merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, TRT Spor'un konuğu oldu ve Süper Lig'de geride kalan 9 hafta itibariyle VAR sistemi hakında merak edilenlen soruları yanıtladı. 

SÜPER LİG'DE İLK 9 HAFTA VAR RAPORU
504 pozisyon var tarafından incelendi. 18 gol, 10 penaltı, 9 kırmızı kart kararı olamk üzere toplam 37 karar düzeltildi. Ortalama 2.19 maçta bir karar değiştirildi. VAR sisteminde bu süreçte kırmızı kart sayısı %23, sarı kart sayısı %9,7, faul sayısı ise %9.6 olarak azaldı. Topun oyuna kalma süresi ise 40 saniye artarak, 54 dakika 44 saniyeye yükselmiştir. 

YUSUF NAMOĞLU: "FENERBAHÇE - BAŞAKŞEHİR MAÇINDA TESADÜFEN POZİSYON OLMUŞTU"

VAR sistemi Süper Lig'de 81 maçında toplamda 31 dakika devre dışı kaldı. Fenerbahçe - Başakşehir maçında biliyorsunuz devre dışı kalmıştı ve tesadüfen bir pozisyon oldu. Ses, UPS veya merkezdeki bilgisayar sisteminden kaynaklanan bir problemdi.  Fenerbahçe-Başakşehir maçında yardımcı hakemin esas hatası ofsayt şüphesi varsa o an bayrağını kaldırmasıydı. VAR devre dışı olmasaydı pozisyon bittikten sonra kaldırmalıydı."

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)