comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Yeni sezon için savunmaya güven tam!

16 Mart 2017, Perşembe 09:33
Yeni sezon için savunmaya güven tam!

Fenerbahçe yönetimi savunmanın performansından memnun.

FutbolArena - Yeni sezon planlamasına şimdiden başlayan Fenerbahçe'de yönetim kadroda büyük değişiklik yapmaya giderken savunma hattına dokunmayacak. 

Milliyet Gazatesi'nde yer alan habere göre, Teknik Direktör Dirk Advocaat'ın raporları ve görüşleri de savunma hattı için olumlu yönde oldu. Her fırsatta özellikle çok kaliteli stoperlere sahip olduğuna vurgu yapan Advocaat, sarı-lacivertli yönetimi de mutlu ediyor.Simon Kjaer, Martin Skrtel, Roman Neustadter ve genç Yiğithan Güveli, her fırsatta Hollandalı hocadan tam not alıyor. Kjaer-Skrtel ikilisini Avrupa'nın üst düzey tandemlerinden gören tecrübeli çalıştırıcı, Roman Neustadter'in de çok önemli bir alternatif olduğunu düşünüyor.
SİMON KJAER'İN DURUMU BELİRSİZ

Kulüp içerisinde de özellikle Kjaer konusu gündemde duruyor. Danimarkalı stoperin gelecek sezon ayrılması halinde çok iyi bonservis bedeli kazandıracağı düşünülürken, kalması halinde de takımın bir yıldızını koruyacağı aktarıldı. Aynı şekilde Martin Skrtel'in hem bu sezon hem de gelecek sezon tecrübesiyle takımda olması gerektiği bilidiriliyor. Neustadter'i 2012 yılından bu yana Rusya'dan bilen ve hatta o dönemde dahi milli takıma seçilebilirliğini araştıran 69 yaşındaki hoca bu nedenle oyuncusuna büyük önem veriyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"