comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Yalçın Koşukavak'tan Fenerbahçe açıklaması! 'Görüşme olmadı'

01 Ağustos 2020, Cumartesi 16:32
Yalçın Koşukavak'tan Fenerbahçe açıklaması! 'Görüşme olmadı'

Teknik direktör Yalçın Koşukavak, 15 Mart tarihinden sonra Fenerbahçe'den herhangi bir görüşme talebi gelmediğini açıkladı.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ersun Yanal'ın ayrılığından sonra Yalçın Koşukavak için Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ile bir araya gelmiş ve konu sezon sonuna bırakılmıştı. Yalçın Koşukavak ardından çıkan iddialara isyan ederek sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.
 

Yalçın Koşukavak'tan Altay ve Fenerbahçe sözleri


Gerek özelden, gerekse genelden olmak üzere, sosyal medya üzerinden tarafıma yöneltilen yoğun eleştiri sebebi ile bir konuda kamuoyu ve özellikle Altay taraftarını bilgilendirmek isterim.

Altay teknik direktörlüğü yaptığım dönemde, Fenerbahçe'nin benimle ilgilendiğini, kulübün yeni futbol yapılanmasında beni görevlendirmeyi düşündüğünü, bu anlamda da başkanlar düzetinde bir görüşme gerçekleştiğini Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu'ndan öğrendim.
"KONU SEZON SONUNA ERTELENDİ"

Belirttiğim üzere Ekmekçioğlu'nun, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile bu konuyla ilgili bir görüşme yaptığını, bu görüşmenin de Karagümrük - Altay maçının ardından İstanbul'da gerçekleştiğini bildirmek isterim. Karagümrük maçından döndükten sonra Ekmekçioğlı ve camiaın büyükleri ile yapılan istişareler sonucu bu konuyu, sezon sonuna ertelemenin daha doğru olacağı kanısına vardık. Bu sonuç doğrultusunda Ekmekçioğlu'nun Ali Koç'tan Altay'ın menfaatleri gereği konunun sezon sonuna ertelenmesi yönünde talebi oldu. Ali Koç'un olumlu cevap vermesiyle konu sezon sonu değerlendirmek üzere ertelendi.

"FENERBAHÇE ŞAHSIM İLE GÖRÜŞMEDİ, TEKLİF GELMEDİ"

Şahsımın Fenerbahçe ile direkt olarak görüşmesi gibi bir durum söz konusu olmadığı gibi, Fenerbahçe'nin son darecek etik kurallar çerçevesinde yaklaşımı sonucu iki kulüp başkanı arasında 15 Mart 2020'de gerçekleşen görüşmenin haricinda tarafıa herhangi bir teklif ya da görüşme talebi gelmemiştir. Bu tarihten sonra çıkan sayısız haberlere karşı açıklama yapmak istemiş olmama rağmen, kulüp yönetiminin talebi doğrultusunda sesszi kalma zaruretim doğmuştur.

"TAKIMIN BAŞINDAYKEN TRANSFER GÖRÜŞEN KİŞİ OLARAK GÖSTERİLDİM"

"Birçok kez talep etmeme rağmen, çıkan asılsız haberlere karşı benim cevap vermeme izin verilmeyişi ve takımın olumsuz etkilenebileceği düşüncesi ile kulüp tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapılmamış olmasından dolayı, takımımın başındayken transfer görüşmesi yapan kişi olarak gösterildim. Konunun aslının bu şekilde bilinmesini isterim. Bundan dolayı da gerçek durumu, haklı olarak etkilnen ve eleştiride bulunan Altay taraftarları başta olmak üzere kamuoyuna saygıyla bildiririm."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"