comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Volkan Demirel'den 3 Temmuz sözleri: 'Gölgeleri ortada yok'

03 Temmuz 2020, Cuma 17:50
Volkan Demirel'den 3 Temmuz sözleri: 'Gölgeleri ortada yok'

Volkan Demirel, 3 Temmuz sürecinde yaşadıklarını anlattı. 

FutbolArena - Fenerbahçe Yardımcı Antrenörü Volkan Demirel, 3 Temmuz 2011 süreciyle ilgili FB TV'ye açıklamalarda bulundu. 

"3 TEMMUZ, FENERBAHÇE'NİN DURUŞUDUR"
3 Temmuz 2011'de ne söylediysek bugün de aynı şeyleri dile getiriyoruz. 3 Temmuz, Fenerbahçe'nin duruşudur. Bizler bu duruşu hiç kaybetmeyeceğiz. O gün bazı şeyleri söyleynelerin bugün gölgeleri yok. Biz her zaman durduğuz yerdeyiz. 

"BİZ HİÇBİR MAÇI KOLAY KAZANMADIK"

O gün de dediğimiz gibi biz ne yaptığımızdan emindik. Hiçbir maçı kolay kazanmadık. Hiçbir maç bize verilmedi, hediye edilmedi. Kafa kafaya giden bir yarıştı ve biz bileğimizin hakkıyla şampiyon olduk. Müzemize kupamızda uzun yıllar kalacak. Biz bu kupaya her baktığımızda en değerli şampiyonluk olduğunu her seferinde anımsayacağız. 

"FENREBAHÇE'YE BUGÜN BİR ŞEY OLSA MİLYONLAR SOKAĞA DÖKÜLÜR"

O gün ne olduğunu anlayamayan bir Volkan vardı. Belirsizlik vardı. Neden böyle bir şeyle karşılaştığını bilmeyen bir insan vardı. Biz 2010/11'de çok zor maçları kazanarak şampiyon olduk. Biz her şeyi sahada yapmaya çalışan bir takımdık. O sabah uyandığımızda üzülmemek elde değildi. Ancak o kadar büyük camiayız ki, duygularımızı büyük yaşıyoruz. Kötü durumları kenetlenerek atlatıyoruz. Şu anda Allah korusun, Fenerbahçe'nin başına bir şey gelse milyonlar sokağa dökülür. Fenerbahçe, Cumhuriyet'tir. Biz bu Cumhuriyet'i yaşatmaya devam edeceğiz. 

"3 TEMMUZ KUMPASI OLMASAYDI AVRUPA'DA SES GETİREN BİR KULÜP OLMUŞTUK"
3 Temmuz kumpası olmasaydı şu an bambaşka bir Fenerbahçe olacaktı. Belki dünya devleri arasında olacaktık. Real Madrid, Bayern Münih, Barcelona'yı sayıyorsak o anki potansiyelle çok daha iyi yerlerde olacağımızı düşünüyorum. Allah'a şükür yok şu anda da sıkıntımız yok. O anki kadro bozulmasa, o anki ortam engellenmese gerçekten Avrupa'da ses getiren bir kulüptük. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"