comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Volkan Demirel, Fenerbahçe'ye veda etti

14 Temmuz 2021, Çarşamba 11:21
Volkan Demirel, Fenerbahçe'ye veda etti

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Volkan Demirel ile basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Volkan Demirel ile basın mensuplarının karşısına çıktı. Ali Koç, "Volkan Demirel, yuvası olan Fenerbahçe'den bir süre ayrılmak istediğini ve kendi ayakları üzerinde durmak istediğini söyledi." dedi.

ALİ KOÇ: "FENERBAHÇE, VOLKAN DEMİREL'İN EVİDİR"
"Kartalspor'dan Fenerbahçe'ye geldikten sonra başka hiçbir takımın formasını giymemiş, duruşuyla, Fenerbahçe değerlerine sahip çıkmasıyla tarihe geçmiştir. Volkan, 17 sene boyunca tam 396 maça çıkmış ve yıllarca Milli Takım'ın kalesini korumuştur. Bundan sonra çok iyi bir teknik direktör olmak istediği için yardımcı antrenörlük görevini üstlenmiştir. Volkan Demirel, yuvası olan Fenerbahçe'den bir süre ayrılmak istediğini ve kendi ayakları üzerinde durmak istediğini söyledi. Biz bu düşüncesini saygıyla karşıladık. Fenerbahçe, Volkan'ın yuvasıdır. Ne zaman isterse geri dönebilir. Benim şahsen evine gidip ailece yemek yediğim tek futbolcudur. Ben biraz pres yaptım, kalmasını istedim ama kararına saygı duyuyorum."

VOLKAN DEMİREL: "TEKNİK DİREKTÖR OLMAK İSTİYORUM"

"20 yıl önce bu kulübe girdiğimde ne yapacağını bilmeyen bir gençtim. Şimdi 40 yaşındayım. Hedeflerim var. Kendi doğrularımla, yapacaklarımla yoluma devam edeceğim. Burada olduğum dönemde çok teknik adamlar geldi. Hiçbiri için ayrılık töreni düzenlenmedi. İlk defa bu durum benim için yapıldı. Bu, beni değerli hissettirdi. Vitor Pereira gelmeden önce takımla çalışma fırsatı buldum. Bundan sonra teknik direktör olarak yoluma devam etmek istiyorum. 20 Yıllık devrin sonuna geldik. Artık yuvadan uçma vakti. Önümde çok güzel bir kariyerin olacağını düşünüyorum. Şu an için kendimle ilgili 3-4 opsiyon var. Burası bittikten sonra önümdeki planlara bakacağım. Bunları değerlendirmek için zamana ihtiyacım var. Ben her şeyi Fenerbahçe'yi düşünerek hareket ettim. Bunun onurunu her zaman yaşadım. Yaptıklarımın hepsinin arkasındayım."

"FENERBAHÇE'DE UNUTAMADIĞIM AN SEVILLA MAÇIYDI"

"Fenerbahçe'de en unutamadığım an Sevilla maçıydı. Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final, Avrupa Ligi'nde yarı final oynadım. 10 kupa kazandım. İyi ki Fenerbahçe'de yaşamışım. Ben maçlara çıkarken ellerimin içleri terlerdi. Stada gelip sesi kısılana kadar tezahürat yapan, koşulsuz olarak Fenerbahçe'yi ailesi gibi gören tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!