comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Volkan Ballı'dan Beşiktaş derbisi açıklaması

20 Aralık 2019, Cuma 19:44
Volkan Ballı'dan Beşiktaş derbisi açıklaması

Fenerbahçe İdari Menajeri Volkan Ballı, Beşiktaş derbisi öncesinde açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe İdari Menajeri Volkan Ballı, Beşiktaş derbisi öncesinde şampiyonluk yarışı ve dev maç hakkında kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu. 

"DERBİDE TARAFTARLARIMIZ STADI DOLDURACAK"
Taraftarımız her zaman baş tacımız. Gün benim için erken başladı, yoğun bir dönem ve günler yoğun geçiyor. Sizin de ifade ettiğiniz gibi bugün taraftarlarımız geldiler ve hem antrenmanı izlediler hem de takıma destek oldular. Derbi maçı öncesinde çeşitli taraftar gruplarından çok sayıda taraftar buradaydı. Bir kez daha teşekkür ediyorum. Ardından Ziraat Türkiye Kupası Son 16 kura çekimi için buradan ayrıldım. Takıma çok güzel destek oldular. Ancak asıl destek Pazar günü olacak. Pazar günü taraftarlarımız stadı dolduracak. Onlar takımın en büyük, en itici, en önemli gücüdür. Takım için büyük bir motivasyon kaynağı diyebilirim.

"DEPLASMANDA İYİ SONUÇLAR ALAMIYORUZ AMA..."

Zaman zaman iyi sonuçlar alamadığımız oluyor, özellikle deplasmanlarda bu sene takımımız, taraftarlarımızı üzdü. Ama yarışın içindeyiz, bu uzun bir maraton. Karakterli bir oyuncu grubumuz var. Takım içindeki arkadaşlık ve uyum konusunda da sıkıntımız yok. Ama bu sene zaman zaman yaşanan sakatlıklar ve pozisyon olarak sakatlanan oyuncu arkadaşlarımızın yerinde orijinal oyuncuların olamaması bizi sıkıntıya uğrattı ama o tür maçlarda bile kazanmasını bildik. Evet, kaybettiğimiz maçlar da oldu ama bu bir maraton. Lig artık eskisi gibi değil, lig çok değişti. Herkesin de bu açıdan bakması gerektiğini düşünüyorum. Bütün takımlar iyi şekilde çalışıyor, kadrolarında çok sayıda yabancı oyuncu var ve bu yabancı oyuncular çeşitli liglerde oynamış tecrübeli oyuncular. Daha önceki yıllarda sadece 3 büyüklerin arasında geçen mücadele artık öyle değil. Daha farklı bir boyut kazandı, ligimiz daha çekişmeli geçiyor. Onun için her zaman dik durmak lazım. Yani sonuçlara endeksli değil, uzun vadeli bakmak lazım diye düşünüyorum. Hepimizin inandığı şey şu: bu senenin sonunda biz şampiyon olacağız. Tabii ki bunu elde etmek için çok çalışmak gerekiyor. Bu noktada oyuncu grubumuzun da son derece iyi bir şekilde çalıştığını söyleyebilirim. Hocamızın oyuncularımızla ilişkisi de son derece iyi. Evet, zaman zaman sahaya yansımıyor ama bunu bir sorun varmış gibi görmek yanlış olur. Baktığınızda bütün takımların bunu yaşadığını görebilirsiniz.”

"DERBİLER BAYRAM GİBİDİR"

Kamp akşamları çok heyecan vericidir. Bunu bir bayram gibi düşünelim. Bunu mecazi anlamda değil gerçekten söylüyorum. Derbilerin daha şevkli, daha istekli, daha farklı bir boyutu oluyor. Kampta bir sonraki gün stadyumda çok coşkulu bir taraftarın olduğunu ve onların önünde oynayacağınızı düşünüyorsunuz. Bizler de görev yapan insanlar olarak çok daha fazla heyecan yaşıyoruz. Onların enerjisi, elektriği bize geçiyor, bizim enerjimiz onlara geçiyor. Beşiktaş maçına normal bir lig maçı gibi bakılmıyor. Hani futbolcunun maç seçtiği söylenir ya… Açıkçası futbolcu maç seçmiyor, ortam sizi o noktaya getiriyor, ortam sizi oraya hazırlıyor. Biz burada motivasyonu sağlamak için çok sayıda çalışma yapıyoruz. Başkanımız, yönetimimiz, hocalarımız herkes bu çalışmanın içinde ama bizim verdiğimizden daha çok sokaktaki Fenerbahçe taraftarı motivasyonu sağlıyor. O yüzden derbiler bayram gibidir, herkes bu maçı konuşur, herkes merak ediyor. Tabii bunlar heyecanı, adrenalini yükseltiyor. Kamp geceleri de burada futbolcularımızla oturuyoruz,  sohbet ediyoruz, o maçın heyecanını 24 saat önceden yaşamaya başlıyoruz.

"EN UFAK HATADA BİLE DESTEK OLSUNLAR"

Camiamızın her zaman birlik ve beraberlik içinde olması lazım. Fenerbahçe, daima zorları başarmıştır. Ben, Pazar günü dolu tribünlerin önünde oynayacağımızı düşünüyorum ve bundan dolayı çok mutluyum. Taraftarı ilk dakikadan son dakikaya kadar desteğe çağırıyorum ki bunu yapacaklardır. Futbolcunun en ufak hatasında bile destek olsunlar. Hepsine şimdiden teşekkür ederim.”

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"