comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Victor Moses, İngilizlere Fenerbahçe'yi anlattı! "Herkes şaşırdı"

23 Mayıs 2019, Perşembe 13:42
Victor Moses, İngilizlere Fenerbahçe'yi anlattı!

Victor Moses, İngiliz basınından The Guardian'a verdiği röportajda Fenerbahçe ve Türkiye'den övgüyle bahsetti.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin devre arasında 18 aylığına Chelsea'den kiraladığı Victor Moses, sarı lacivertli kulüpteki kariyeri ve Türkiye hakkında İngiliz basınından The Guardian'a röportaj verdi.
 

Victor Moses, Fenerbahçe'de kalacak mı?


Victor Moses ilk sözlerinde, "Fenerbahçe'nin bulunduğu konum nedeniyle buraya gelmeme herkes çok şaşırmıştı. Fakat gelmemin temel nedeni de buydu. Çünkü Fenerbahçe gibi büyük bir kulüp böyle bir durumda olmamalıydı." dedi.

"CHELSEA BENİ KADRODA DÜŞÜNMEDİ"
Çin dahil olmak üzere birçok kulübün teklifine rağmen Fenerbahçe'yi seçen Victor Moses, "Chelsea benim için çok özel bir yerdi. Taraftarlarla her zaman harika bir ilişkim olduğu için zor ayrıldım ama yöneticiler beni kadroda düşünmediklerini açıkca ortaya koydular. Buraya gelmek istedim çünkü sadece futbol oynamayı amaçlıyordum. Kulübüme döndüğümde daha iyi bir konuma geleceğimden emin olmak istedim. Bu benim için büyük bir sınav. " ifadelerini kullandı.

"DERBİLERDE STADYUMUN YIKILACAĞINI HİSSETTİM"

Fenerbahçe tribünlerini değerlendiren Moses, "Stadyumda atmosfer İngiltere'den çok farklı. Futbol oynadığım hiçbir yere benzemiyor. Herkesi mutlu etmek için her maçı mutlaka kazanmalıyız. Çok tutkulular, futbol burası için bir yaşam tarzı olmuş. Galatasaray ve Beşiktaş derbilerinde sürekli tezahürat yaparak zıplayanlar oluyor. Stadyumun yıkılacağını hissediyorsunuz. Atmosfer harika, futbola çılgın bir tutku besliyorlar. Sadece kazanmamızı istiyorlar" dedi.

İstanbul'daki hayatını anlatan Moses, "Eşim ve iki çocuğumla buradayım. Çocuklarım burada okula gidiyor. Eve döndüğümde eşimi ve çocuklarımı görüyor olmam işimi çok kolaylaştırdı." diye konuştu.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (12 Eylül 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.